Wakacje dla zawodników powoli dobiegają końca, władze pierwszoligowych klubów pracują w pocie czoła nad skompletowaniem silnej kadry swoich zespołów. Dzięki PROBASKET wszelkie ruchy transferowe na zapleczu ekstraklasy będzie można śledzić poniżej.

Legia Warszawa, logo, 1LMLegia Warszawa

Pozostali: Piotr Bakun (trener),  Grzegorz Kukiełka, Łukasz Wilczek, Adam Linowski, Andrzej Paszkiewicz, Grzegorz Malewski, Michał Aleksandrowicz, Tomasz Andrzejewski, Marcel Wilczek

Przybyli: Piotr Robak (Astoria Bydgoszcz), Łukasz Pacocha (Spójnia Stargard), Bartłomiej Bojko (SKK Siedlce)

Odeszli: Cezary Trybański (?), Mateusz Bierwagen (Astoria Bydgoszcz), Bartłomiej Ornoch (MKS Znicz Basket Pruszków), Marek Szumełda-Krzycki (AGH Kraków), Adam Parzych

 

 

Sokół Łańcut, logoMax Elektro PTG Sokół Łańcut

Pozostali: Dariusz Kaszowski (trener), Jacek Balawender Rafał Kulikowski, Maciej Klima, Jerzy Koszuta, Bartosz Czerwonka, Patryk Buszta, Adrian Inglot

Przybyli: Alan Czujkowski (Start Lublin), Sebastian Szymański (PGE Turów Zgorzelec), Krzysztof Krajniewski (Miasto Szkła Krosno), Marek Zywert (Energa Czarni Słupsk), Marcin Sroka (BM Slam Stal Ostrów Wlkp.)

Odeszli: Tomasz Fortuna (koniec kariery), Marcin Pławucki (SKK Siedlce), Adrian Mroczek-Truskowski (Meritumkredyt Pogoń Prudnik), Krzysztof Jakóbczyk (Siarka Tarnobrzeg), Tomasz Pisarczyk (Tur Bielsk Podlaski), Przemysław Wrona (AZS Koszalin)

 

GKS Tychy, logoGKS Tychy

Pozostali: Tomasz Jagiełka (trener) Piotr Hałas, Tomasz Deja, Karol Szpyrka, Radosław Basiński, Wojciech Zub, Marek Piechowicz, Wojciech Barycz, Tomasz Bzdyra, Jakub Fenrych,

Przybyli: Hubert Mazur (Astoria Bydgoszcz), Dawid Słupiński (MKS Znicz Basket Pruszków)

Odeszli: Mariusz Markowicz, Marceli Dziemba (GTK Gliwice), Paweł Olczak (AZS AWF Katowice), Arkadiusz Biel, Dawid Józefowski, Mateusz Józefów

 

 

Znicz Basket Pruszków, logoMKS Znicz Basket Pruszków

Pozostali: Marek Zapałowski (trener), Damian Tokarski, Mateusz Szwed, Damian Cechniak, Adrian Kordalski, Mateusz Stępkowski, Maciej Warmiak

Przybyli: Daniel Nieporęcki (Polonia Warszawa), Michał Kierlewicz (SMS PZKosz Władysławowo), Tomasz Madziar (Meritumkredyt Pogoń Prudnik), Bartłomiej Ornoch (Legia Warszawa), Robert Cetnar (ACK UTH Rosa Radom), Mikołaj Stopierzyński (ACK UTH Rosa Radom)

Odeszli: Dawid Słupiński (GKS Tychy), Patryk Przyborowski (Kotwica 50 Kołobrzeg), Filip Put (Asseco Gdynia), Damian Janiak (Spójnia Stargard), Kamil Czosnowski (SKK Siedlce), Roman Janik (Shmoolky Warszawa)

 

 

Astoria Bydgoszcz, logoAstoria Bydgoszcz

Pozostali: Konrad Kaźmierczyk (trener),  Dorian Szyttenholm, Sebastian Laydych, Adrian Barszczyk, Mateusz Fatz, Paweł Robak

Przybyli: Sebastian Dąbek (Wisła Kraków), Mikołaj Motel (Shmoolky Warszawa), Patryk Gospodarek (AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice), Filip Czyżnielewski (Exact Systems Śląsk Wrocław), Kacper Stalicki (Meritumkredyt Pogoń Prudnik), Piotr Derda, Radosław Senski (obaj Novum/Astoria Bydgoszcz), Mateusz Bierwagen (Legia Warszawa), Maksymilian Motel (Shmoolky Warszawa)

Odeszli: Mikołaj Grod (KSK Noteć Inowrocław), Hubert Mazur (GKS Tychy), Paweł Lewandowski (Spójnia Stargard), Piotr Robak (Legia Warszawa), Karol Kutta (Śląsk Wrocław), Łukasz Wardziński (Księżak Łowicz?), Piotr Łucka (Wisła Kraków)


 

Meritumkredyt Pogoń Prudnik, logoMeritumkredyt Pogoń Prudnik

Pozostali: Tomasz Michalak (trener), Tomasz Nowakowski, Paweł Bogdanowicz, Patryk Nowerski, Michał Krawiec,Dawid Braszka, Mateusz Moczulski, Grzegorz Mordzak,

Przybyli: Norbert Kujon (AZS AWF Mickiewicz Rozmus Katowice), Adrian Mroczek-Truskowski (PTG Sokół Łańcut), Tomasz Prostak (PGE Turów Zgorzelec), Dawid Morawiec (GTK Gliwice), Jarosław Bartkowiak (Zetkama Doral Nysa Kłodzko)

Odeszli: Kacper Stalicki (Astoria Bydgoszcz), Tomasz Madziar (MKS Znicz Basket Pruszków), Wojciech Leszczyński (AZS Politechnika Opole), Krzysztof Chmielarz (AZS Politechnika Opole), Adam Cichoń (AZS Politechnika Opole), Tomasz Wojdyła (Siarka Tarnobrzeg), Tomasz Bodziński, Artur Grygiel

 

 

doralZetkama Doral Nysa Kłodzko

Pozostali: Marcin Radomski (trener), Michał Weiss, Michał Lipiński, Marcin Kowalski, Rafał Wojciechowski, Marcin Bluma, Camil Czajkowski

Przybyli: Maciej Muskała (Exact Systems Śląsk Wrocław), Aleksander Leńczuk (MCKiS Jaworzno), Marcel Kliniewski (Lee Academy), Max Rogalewski, Marc Oscar Sanny (Exact Systems Śląsk Wrocław), Mateusz Kasiński (Rawia Rawicz)

Odeszli: Czesław Radwański (koniec kariery), Tomasz Stępień, Przemysław Malona (obaj Jamalex Polonia 1912 Leszno), Jarosław Bartkowiak (meritumkredyt Pogoń Prudnik), Mateusz Płatek, Szymon Kucia

 

 

Spójnia Stargard, logoSpójnia Stargard

Pozostali: Krzysztof Koziorowicz (trener), Hubert Pabian, Karol Pytyś, Paweł Bodych, Konrad Koziorowicz, Bartłomiej Berdzik, Maciej Raczyński

Przybyli: Damian Janiak (MKS Znicz Basket Pruszków), Paweł Lewandowski (Astoria Bydgoszcz), Marcin Dymała (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski), Wojciech Fraś (GTK Gliwice), Paweł Śpica (AZS Koszalin), Jakub Matul, Dominik Grudziński, Mateusz Pryć, Jacek Stefanowicz, Jakub Jaroszyński (zespoły juniorskie)

Odeszli: Bartłomiej Wróblewski (KK Polonia Bytom), Damian Pieloch (GTK Gliwice), Łukasz Pacocha (Legia Warszawa), Rafał Bigus (koniec kariery) Arkadiusz Soczewski

 

 

SKK Siedlce, logoSKK Siedlce

Pozostali: Teohar Mollov (trener), Rafał Sobiło, Aaron Weres, Rafał Rajewicz, Dawid Kołodziński, Marcin Nędzi

Przybyli: Marcin Pławucki (Max Elektro Sokół Łancut), Kamil Czosnowski (MKS Znicz Basket Pruszków),Łukasz Paul (GTK Gliwice), Damian Zapert (Zagłębie Sosnowiec), Damian Szymczak (Biofarm Basket Poznań), Rafał Stefanik (Trefl Sopot), Rafał Król (AZS UMCS Lublin)

Odeszli: Marcin Kowalewski (KSK Noteć Inowrocław), Filip Struski (Biofarm Basket Poznań), Adam Brenk (Jamalex Polonia 1912 Leszno), Wojciech Osiński (?), Michał Musijowski (Siarka Tarnobrzeg), Bartłomiej Bojko (Legia Warszawa), Kamil Sulima (?), Mateusz Bal (?), Patryk Bajtus (Tur Bielsk Podlaski)

 

rosa radomACK UTH Rosa Radom

Pozostali: Karol Gutkowski (trener), Maciej Bojanowski, Jakub Stanios, Filip Kołakowski, Mateusz Gos, Mateusz Zwęgliński, Maciej Parszewski, Wojciech Wątroba, Michał Sadło, Łukasz Sobuta, Kacper Bejnar, Filip Zegzuła, Damian Jeszke, Daniel Szymkiewicz

Przybyli: Karol Obarek (Górnik Wałbrzych), Mateusz Szczypiński (MKS Dąbrowa Górnicza), Szymon Szymański (Muszkieterowie Nowa Sól), Seid Hajrić (Rosa Radom)

Odeszli: Jakub Schenk (Polpharma Starogard Gdański), Robert Cetnar (MKS Znicz Basket Pruszków), Mikołaj Stopierzyński (MKS Znicz Basket Pruszków)

 

 

Biofarm Basket PoznańBiofarm Basket Poznań

Pozostali: Przemysław Szurek (trener), Adam Metelski, Wojciech Frąckowiak, Jakub Simon, Piotr Wieloch, Jakub Fiszer, Mateusz Bręk, Mikołaj Kurpisz, Dawid Gruszczyński, Szymon Michalik, Szymon Ryżek, Marcin Tomaszewski,  Tomasz Smorawiński, Patryk Stankowski, Maciej Leszczyński

Przybyli: Filip Struski (SKK Siedlce), Mateusz Migała (AZS AWF Katowice)

Odeszli: Damian Szymczak (SKK Siedlce), Bartłomiej Pawlak (Tarnovia Tarnowo Podgórne), Michał Szydłowski (MKK Gniezno)

 

 

KSK Noteć Inowrocław, logo, 1LMKSK Noteć Inowrocław

Pozostali: Łukasz Żytko (trener), Hubert Wierzbicki, Bartosz Pochocki, Dawid Adamczewski, Kamil Maciejewski, Seweryn Sroczyński

Przybyli: Mikołaj Grod (Astoria Bydgoszcz), Marcin Kowalewski (SKK Siedlce), Adam Lisewski (Polski Cukier Toruń), Michał Kwiatkowski (Zagłębie Sosnowiec), Piotr Dobrzyński, Norbert Jastak (obaj SKS Kasprowicz), Damian Szczepanik (Trefl II Sopot), Krystian Rosiński (UKS Basket Kruszwica), Marcin Rzosiński (KK Świecie)

Odeszli: Karol Michałek (Polpharma Starogard Gdański), Aleksander Filipiak, Łukasz Ratajczak (obaj GTK Gliwice), Sebastian Dusiło (AZS UMCS Lublin), Krzysztof Kozłowski (Domino Inowrocław), Miłosz Sroczyński (Tarnovia Tarnowo Podgórne)


 

Polonia Leszno, logoJamalex Polonia 1912 Leszno

Pozostali: Łukasz Grudniewski (trener), Stanferd Sanny, Nikodem Sirijatowicz, Maciej Krówczyński, Szymon Milczyński, Maciej Rostalski

Przybyli: Jakub Koelner (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski), Szymon Kiwilsza (WKK Wrocław), Radosław Trubacz ( Muszkieterowie Nowa Sól), Adam Brenk (SKK Siedlce), Przemysław Malona, Tomasz Stępień (obaj Zetkama Doral Nysa Kłodzko), Adrian Bogucki (SMS Władysławowo), Emil Rau (Obra Kościan)

Odeszli: Jędrzej Jankowiak (Rawia Rawicz), Grzegorz Paszek (Rawia Rawicz), Bartosz Zubik (Maximus Polkąty Wrocławskie), Łukasz Malinowski (Maximus Polkąty Wrocławskie), Paweł Mowlik, Adam Nawrocki, Jacek Nowak, Marek Sobkowiak (MKK Gniezno)

 

AGH Kraków. logoAGH Kraków

Pozostali: Wojciech Bychawski (trener), Tomasz Zych, Maciej Maj, Jakub Krawczyk, Damian Kalinowski, Bartłomiej Podworski, Michał Borówka, Bartosz Wróbel, Maciej Koperski, Iwan Wasyl

Przybyli: Rafał Zgłobicki (TS Wisła Kraków), Maciej Adamkiewicz (Basket Piła), Marek Szumełda – Krzycki (Legia Warszawa), Jakub Pawlak (Auxerre)

Odeszli: Robert Kolka (AZS Politechnika Gdańska), Leszek Kaczmarski (Stal Stalowa Wola), Grzegorz Dudzik, Tomasz Orlicki, Tomasz Palmowski, Jakub Wojciechowski (Wisła Kraków)


 

Kotwica 50 KołobrzegKotwica 50 Kołobrzeg

Pozostali: Paweł Blechacz (trener), Dawid Mieczkowski,Paweł Pawłowski, Gracjan Dobriański, Adrian Małetko, Kamil Rduch, Dawid Neumann

Przybyli: Patryk Przyborowski (MKS Znicz Basket Pruszków), Kamil Hanke (Anwil Włocławek), Maciej Strzelecki (Siarka Tarnobrzeg), Artur Włodarczyk (GTK Gliwice), Adrian Suliński (BM Slam Stal Ostrów Wlkp.), Łukasz Bodych (GTK Gliwice)

Odeszli: Grzegorz Arabas (koniec kariery), Łukasz Wichniarz, Marcin Chudy (Decka Pelplin), Marko Djurić, Paweł Kowalczuk, Paweł Lasota, Maciej Szewczyk


 

GTK Gliwice

Pozostali: Paweł Turkiewicz (trener), Kacper Radwański, Grzegorz Podulka

Przybyli: Aleksander Filipiak, Łukasz Ratajczak (obaj KSK Noteć Inowrocław), Marcin Weselak (Alba Chorzów), Marceli Dziemba (GKS Tychy), Marcin Salamonik (Start Lublin), Paweł Zmarlak (MKS Dąbrowa Górnicza), Damian Pieloch (Spójnia Stargard),Kosma Kołcz,Wojciech Zięba, Michał Jędrzejewski, Dominik Rutkowski  (obaj WKK Wrocław)

Odeszli: Jakub Załucki (Politechnika Krakowska), Tomasz Wróbel (KK Polonia Bytom), Wojciech Fraś (Spójnia Stargard), Piotr Konsek (KK Polonia Bytom), Łukasz Paul (SKK Siedlce), Dawid Morawiec (meritumkredyt Pogoń Prudnik), Artur Włodarczyk (Kotwica 50 Kołobrzeg), Piotr Pluta (?), Marcin Stokłosa (?), Jakub Skiba (?), Paweł Szymański (?), Łukasz Bodych (Kotwica 50 Kołobrzeg)

 

Zapraszamy na nasz profil zajmujący się tematyką I ligi mężczyzn: PROBASKET1LKosz

Zestawienie powstało w oparciu o  Transferowy zawrót głowy autorstwa redakcji strony Znicz Basket Pruszków

 


Wspieraj PROBASKET

  • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
  • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
  • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
  • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
  • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
  • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
  • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
  • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna




  • Subscribe
    Powiadom o
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments