Polpharma Starogard Gdański kontynuuje budowę składu na przyszły sezon. Tak jak większość zespołów, Polpharma także zaczyna od kontraktowania Polaków.

Nowymi postaciami w drużynie będą Karol Michałek i Tomasz Krzywdziński. To transfery spoza Tauron Basket Ligi, bowiem Michałek w minionym sezonie reprezentował pierwszoligową KSK Noteć Inowrocław, a Krzywdziński występował w drugoligowym Gimbaskets Przemyśl. Obaj zawodnicy w przeszłości byli już związani z Polpharmą lub byli tego bardzo blisko – Karol Michałek był „Kociewskim Diabłem” w sezonie 2009/10 i zagrał wówczas w dziesięciu spotkaniach. Środkowy będzie miał okazję, aby poprawić swój dotychczasowy dorobek punktowy, który zamknął się na trzech oczkach.
„Jestem zadowolony z powrotu do Starogardu. Znam miasto i klub, podobało mi się również podejście prezesa Poziemskiego. Czuję się gotowy podjąć nowe wyzwanie, jakim niewątpliwie będzie występ w TBL. Myślę, że jestem innym zawodnikiem niż 6 lat temu – przede wszystkim bardziej doświadczonym. Warunki fizyczne, zmiana diety oraz treningu sprawiła, że obecnie najlepiej czuję się na pozycji 5” – mówi Karol Michałek

Tomasz Krzywdziński miał być zawodnikiem Polpharmy już w sezonie 2015/16, ale ostatecznie do zawarcia umowy nie doszło. W drugoligowych pojedynkach silny skrzydłowy radził sobie całkiem nieźle notując średnią ponad 10 punktów na mecz oraz 7.5 zbiórki. Na parkietach ekstraklasy zdążył już zadebiutować. Było to w sezonie 2013/14 w barwach Anwilu Włocławek, ale punktów nie udało się wtedy zdobyć, zawodnik wciąż czeka na pierwsze punkty w TBL.
Obecnie kadra zespołu liczy pięciu zawodników: Michael Hicks, Marcin Flieger, Uros Mirković, Karol Michałek oraz Tomasz Krzywdziński.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj