Siedlecki klub na dobre ruszył z budową zespołu, który powalczy w przyszłym sezonie o poprawienie wyniku z minionych rozgrywek.


Zakończony niedawno sezon SKK zakończyło na bezpiecznym miejscu, ale do końca ważyły się losy zespołu, który mógł być skazany na play-out. Stało się inaczej, ale władze SKK nie zamierzają po raz kolejny liczyć na szczęście. Siedlczanie poczynili wzmocnienia w strefie podkoszowej, gdzie już niedługo pod wodzą trenera Teohara Mollova zobaczymy Rafała Rajewicza i Łukasza Paula.

Rafał Rajewicz trafił do SKK Siedlce rok temu z rezerw Stelmetu Zielona Góra – z drugoligowych Muszkieterów Nowa Sól. W minionym sezonie zawodnik notował średnio 11,1 punktów oraz 7,4 zbiórek na spotkanie. Środkowy zdążył zebrać już całkiem spore ekstraklasowe doświadczenie. W Tauron Basket Lidze zadebiutował w barwach Zastalu Zielona Góra w sezonie 2010/11, a później w najwyższej klasie rozgrywkowej reprezentował również Siarkę Tarnobrzeg i Kotwicę Kołobrzeg.

Nieco mniejszym dorobkiem w TBL cieszyć się może także Łukasz Paul. 27- letni center grał w Polpharmie Starogard Gdański oraz w Siarce Tarnobrzeg, ale szybko wrócił z Podkarpacia, by ponownie występować w barwach GTK Gliwice. W zespole, który ostatecznie pożegnał się z pierwszą ligą, zawodnik zaliczał średnio 9.7 punktów, 6.1 zbiórek, jedną asystę i jeden blok.

Rafał Rajewicz i Łukasz Paul dołączają do już zakontraktowanych przed SKK Siedlce koszykarzy. Wcześniej klub informował o podpisaniu umów z Kamilem Czosnowskim, Marcinem Pławuckim, Aaronem Weresem i Rafałem Sobiło.

Zapraszamy na nasz profil zajmujący się tematyką I ligi mężczyzn: PROBASKET1LKoszSubscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments