Zgodnie z przewidywaniami, NBA doszła do porozumienia z Nowym Orleanem w sprawie organizacji Weekendu Gwiazd 2017. Liga zdecydowała się zmienić miejsce imprezy z powodu politycznych niejasności w Charlotte.


Komisarz ligi – Adam Silver przestrzegał, że jeśli Północna Karolina nie zmieni prawa uderzającego w społeczność homoseksualną, będzie zmuszony odebrać Charlotte organizację All-Star Weekend 2017. Okazało się, że sternik ligi nie rzucał słów na wiatr i jak zapowiedział, tak zrobił. Od razu po tej decyzji rozpoczęły się spekulacje na temat miasta, które miało zastąpić Charlotte.

Nowy Orlean bardzo szybko stał się opcją numer 1. Silverowi spodobała się, jak Luizjana zorganizowała Weekend Gwiazd w 2014, dlatego postanowił, że to w ręce New Orleans Pelicans oraz władz miasta powierzy przyszłoroczną edycję. – Chłoniemy naszą bogatą kulturę, natomiast różnorodność jest naszą zaletą – mówił burmistrz miasta – John Bel Edwards, poniekąd wystosowując pstryczek w nos władz Północnej Karoliny.

Miasta, które biorą na siebie taką odpowiedzialność, czerpią z tego ogromne korzyści finansowe. Impreza przyciąga tysiące zainteresowanych, którzy zostawiają na miejscu wiele milionów dolarów. Luizjana aktualnie zmaga się ze skutkami olbrzymiej powodzi, ale przyznanie Weekendu Gwiazd NBA potraktowała jako garść dobrych wieści i motywację do dalszej pracy.

Weekend Gwiazd w Nowym Orleanie odbędzie się po raz trzeci. Pierwszy miał miejsce w 2008, kolejny w 2014, gdy na ligowych parkietach debiutował Anthony Davis – nowy lider Pelicans. Trzydniowa koszykarska impreza rozpocznie się 19 lutego i wypada w pierwszy weekend festiwalu Mardi Gras. To zarazem logistyczne wyzwanie, jak i szansa dla władz na pokazanie Nowego Orleanu z jego najlepszej strony.

fot. wikimedia commons

Rio: Serbia wykorzystuje kryzys Australii!

10 KOMENTARZE

  1. Dziwne że liga mając zespoły w 28 miastach organizuje ASG drugi raz w ciągu 4 lat w tym samym mieście, to oznacza że Nowy Orlean może się wciąż ubiegać i zawsze prędzej dostaną niż np MIlwaukee, Salt Lake City czy Minnesota

    • nie ma już co omawiać tematu tej poprawności bo raz że już dużo słów tu padło a dwa to nie basket , ale kto tak na prawdę sprowokował że zamiast o baskecie zaczęto mówić o polityce? srebrny , świata nie zmienię to wiem , ale nie będe oglądał tej szopki , szkoda mi będzie tylko pojedynku lavina vs gordon jeżeli do takiego dojdzie, i tu nie chodzi czy świat się popłacze , chodzi o to że kieruję się w życiu czymś , i jak się golę to widzę oczy w lustrze ………….oglądajcie ten cyrk zdacie relację czy coś straciłem

    • Wkrótce wprowadzi zakaz gry w NBA dla ludzi nie będących pederastami. Zamiast obowiązkowych garniturów na konferencjach trzeba będzie zakładać sukienki. Rodzice przychodzący na mecze z dziećmi będą zobowiązani umieścić swoje pociechy w specjalnej pedo-loży, gdzie otoczą je opieką „wujkowie” i „kuzyni” Silvera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here