Radomski klub ogłosił niedawno pozostanie w klubie kilku zawodników, którzy znajdowali się w kadrze zespołu w minionym sezonie. Wśród nich są też koszykarze, którzy mierzyli się z rywalami w I lidze.


Rosa Radom ma komfort polegający na posiadaniu zespołu rezerw na zapleczu ekstraklasy. ACK UTH w zakończonym miesiąc temu sezonie rozczarowała nie wywalczając miejsca w ósemce i broniąc się do ostatniej chwili przed spadkiem z ligi. W kadrze zespołu prowadzonego przez trenera Karola Gutkowskiego znajdowało się pięciu zawodników z podwójnymi licencjami, pozwalającymi występować zarówno w ekstraklasowym zespole Rosy, jak i tym pierwszoligowym. Władze klubu przedłużyły współpracę z Danielem Szymkiewiczem, Łukaszem Bonarkiem, Damianem Jeszke i Filipem Zegzułą, a więc z czterema zawodnikami, którzy miniony sezon spędzali w kadrach obu zespołów. Nie wiadomo, którzy z zawodników dostaną podwójne licencje, ale raczej pewnym jest, że nie będzie to już Daniel Szymkiewicz, który staje się pierwszoplanową postacią srebrnego medalisty TBL. Na pewno na parkietach I ligi nie zobaczymy też Jakuba Schenka, który swoją przyszłość związał z Polpharmą Starogard Gdański.

Pozostają wiec trzy nazwiska, które mogłyby dalej pojawiać się w pierwszoligowej rywalizacji. Wydaje się być pewnym, że wciąż w kadrze Karola Gutkowskiego zobaczymy Filipa Zegzułę, który od trenera Wojciecha Kamińskiego dostał szansę gry w ekstraklasie w postaci łącznie niemal 19 minut w sezonie. Nie wiadomo jakie plany wobec Łukasza Bonarka i Damiana Jeszke ma sztab szkoleniowy Rosy Radom. W sezonie 2015/16 obaj zawodnicy pomagali zespołowi na pierwszoligowym froncie – Łukasz Bonarek wystąpił w 19 meczach zaplecza ekstraklasy, a Damian Jeszke w dziewięciu starciach. Na pewno w ACK UTH ponownie zagra Maciej Bojanowski, który w minionych rozgrywkach grywał w zespołach drugoligowej Rosy oraz w bezpośrednich rezerwach radomskiej ekipy.

Zapraszamy na nasz profil zajmujący się tematyką I ligi mężczyzn: PROBASKET1LKosz


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here