Pogoń Prudnik przedłużyła umowę z kolejnym zawodnikiem, który reprezentował barwy zespołu także w minionym sezonie. Po tym jak współpracę zdecydowano się kontynuować z Tomaszem Nowakowskim, wiadomo także, że w Prudniku zostaje Paweł Bogdanowicz.


Zawodnik w imponującym stylu rozpoczął miniony sezon, jego skuteczna gra wyniosła go na szczyt klasyfikacji strzelców I ligi, ale formy nie udało się utrzymać przez cały sezon. Finalnie Paweł Bogdanowicz zakończył rozgrywki ze średnią 9.4 zdobytych punktów. Na boisku spędzał średnio 27 minut podczas których notował również 3.2 zbiórki i dwie asysty.

Dla skrzydłowego będzie to drugi sezon w Pogoni do której trafił z Zagłębia Sosnowiec, gdzie notował jeszcze lepsze statystyki. W Sosnowcu zdobywał średnio niemal 14 punktów i był jednym z liderów zespołu, który zakwalifikował się do fazy play-off w sezonie 2014/15. 29-letni koszykarz w swojej karierze występował już w ekstraklasie w barwach Rosy Radom w sezonie 2012/13, ponadto reprezentował też barwy m.in. MKS-u Dąbrowy Górniczej, Sokoła Łańcut czy MOSiR-u Krosno.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o