Meritumkredyt Pogoń Prudnik dokonała znaczącego wzmocnienia swojej kadry. Dotąd prudniczanie przedłużali umowy z dotychczasowymi reprezentantami Pogoni lub żegnali się z zawodnikami. Dziś ogłoszono poważne wzmocnienie zespołu.

Do Prudnika skierował swoje kroki Adrian Mroczek – Truskowski, który ostatnie miesiące spędził w Max Elektro Sokole Łańcut. W sezonie 2014/15 w barwach Stali Ostrów Wlkp., rzucający wywalczył awans do Tauron Basket Ligi, ale na początku kolejnych rozgrywek, na jednym z treningów zerwał ścięgno w stopie. Jego rekonwalescencja trwała kilka miesięcy, a kontrakt ze Stalą został rozwiązany. Adrian Mroczek – Truskowski nie stracił jednak całego sezonu i powrócił do gry w barwach Sokoła Łańcut. W I lidze zdążył zagrać 12 razy zaliczając średnio 24 minuty na parkiecie. W tym czasie zawodnik zapisywał na swoim koncie średnią 10.3 punktów, 2.3 zbiórek, dwóch asyst oraz 1.2 przechwytów.

W minionym sezonie Max Elektro Sokół Łańcut z Mroczkiem – Truskowskim w składzie rywalizował z Meritumkredyt Pogonią Prudnik w ćwierćfinale play-off. W czwartym meczu serii rozgrywanym w Prudniku, nowy nabytek Pogoni przesądził o awansie łańcucian. Trafiając zza linii 6,75 na 26 sekund przed końcem meczu, zawodnik ustalił wynik na 73:71 dla swojej drużyny. Teraz rzucający obrońca będzie miał okazję walczyć o sukcesy w barwach Meritumkredyt Pogoni Prudnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj