Legia Warszawa poczyniła pierwsze kroki w kierunku budowy składu na sezon 2016/17. Zbliżające się rozgrywki ponownie postawią przed legionistami cel, jakim będzie awans do Tauron Basket Ligi.


Tuż po zakończeniu sezonu w którym warszawianie do samego końca walczyli w finale z Miastem Szkła Krosno, wiadomo było, że Adam Parzych i Grzegorz Kukiełka mają ważne umowy także na kolejny rok. Wczoraj współpracę z klubem przedłużył Adam Linowski. Podkoszowy był pewnym punktem zespołu w minionych rozgrywkach, wystąpił we wszystkich 42 meczach jakie rozegrała Legia. Na parkiecie spędzał średnio 23 minuty podczas których zdobywał 9.4 punktów oraz notował 5.8 zbiórek i 1.2 asysty.

Z warszawskim zespołem żegna się Cezary Trybański z którym nie zdecydowano się przedłużyć umowy. Pierwszy Polak w NBA jest wychowankiem klubu, ale do najlepszej ligi na świecie trafił z zespołu z Pruszkowa. Środkowy ma za sobą również występy w zagranicznych zespołach (Peristeri Ateny, NH Ostrava, Olita Dzukija) oraz w ekipach z rodzimej ekstraklasy (Polpharma Starogard Gdański, AZS Koszalin). W Legii spędził dwa sezony, w zakończonych niedawno rozgrywkach rozegrał 30 spotkań w których cieszył się średnią 5.9 zdobywanych punktów oraz pięciu zbiórek podczas 15 minut, jakie spędzał na boisku.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here