Inaczej niż przed sezonem 2015/15, inowrocławski klub stara się szybko skompletować skład gotowy walczyć o wyższe cele niż tylko utrzymanie w I lidze. Drużyna duetu trenerskiego Łukasz Żytko – Jacek Stajszczak została właśnie znacząco wzmocniona.


Marcin Kowalewski, bo o nim mowa, miniony sezon spędził w SKK Siedlce, gdzie był wiodącą postacią zespołu Teohara Mollowa. Silny skrzydłowy występował na parkiecie średnio przez ponad 32 minuty podczas których zdobywał 14 punktów i notował ponad siedem zbiórek. 30-letni zawodnik od kilku lat występuje na pierwszoligowych parkietach choć ma za sobą również grę w ekstraklasie w barwach Basketu Kwidzyn w sezonie 2008/09. Później reprezentował barwy drugoligowego AZS UWM Olsztyn, gdzie spędził dwa lata. Kolejne rozgrywki Kowalewski spędzał już w I lidze, wzmacniał ekipy Polskiego Cukru Toruń, Astorii Bydgoszcz, Znicza Basket Pruszków i wspomnianego SKK Siedlce. Z Notecią podpisał roczny kontrakt.

KSK Noteć Inowrocław poczynił solidne wzmocnienie w strefie podkoszowej, gdzie dotąd występowali m.in Łukasz Ratajczak, Karol Michałek, Hubert Wierzbicki i Sebastian Dusiło. Inowrocławianie już wcześniej zakontraktowali Mikołaja Groda oraz przedłużyli współpracę z Hubertem Wierzbickim i Bartoszem Pochockim. Kilku zawodników reprezentujących klub w zeszłym sezonie również otrzymało propozycję przedłużenia swoich umów.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj