Spójnia Stargard rozpoczyna budowę składu walczącego w pierwszej lidze w przyszłym sezonie. Na początku pracy nad kadrą zespołu zdecydowano się przedłużyć umowy z dwoma zawodnikami.

W Stargardzie ponownie zobaczymy Karola Pytysia i Huberta Pabiana. Pierwszy z zawodników był drugim strzelcem drużyny ze średnią 10.8 punktów na mecz. Ponadto Pytyś notował 7.4 zbiórek w ciągu 25 minut gry jakie spędzał na parkiecie. Środkowy trafił do Spójni z Wilków Morskich Szczecin, gdzie koszykarz wystąpił 21 razy. Szans w ekstraklasowym zespole jednak nie dostawał zbyt wiele i zdecydował się na częstsze występy, ale poziom niżej.

Hubert Pabian dołączył do drużyny w trakcie sezonu 2015/16, zdążył wystąpić w 20 meczach Spójni. W każdym z tych spotkań miał miejsce w podstawowym składzie zespołu w którym zapisywał średnio 9.3 punktów, 6.9 zbiórki i 1.3 asysty. Skrzydłowy zaczynał miniony sezon w GTK Gliwice, ale zdecydował się na zmianę barw klubowych po rozegraniu 10 spotkań w gliwickim klubie. Wcześniej Hubert Pabian reprezentował m.in. Energę Czarnych Słupsk, czy Polfarmex Kutno.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj