Stołeczny klub zdecydował się pozostawić w składzie kapitana zespołu, Łukasza Wilczka oraz Michała Aleksandrowicza. Obaj w minionym sezonie stanowili o sile Legii Warszawa.


27 – letni zawodnik w minionym sezonie występował średnio przez 22 minuty, w tym czasie notował 9,7 punktu, 1,6 asysty oraz 2,9 zbiórki. Był jednym z najskuteczniejszych graczy Legii, notując 48,1% skuteczności rzutów z gry, 40 procent rzutów za 3 punkty oraz 84,2% z linii rzutów wolnych. Michał Aleksandrowicz jest związany z Legią już od sezonu 2014/15, wcześniej przez dwa lata reprezentował Znicz Basket Pruszków.

Łukasz Wilczek również podpisał nową umowę z klubem. Kapitan zespołu trafił do Legii z Polskiego Cukru Toruń w trakcie rozgrywek 2014/15 i z miejsca stał się bardzo mocnym punktem drużyny. Miniony sezon zawodnik z pewnością może zaliczyć do udanych, był najlepszym asystującym I ligi (średnio 7,5 asyst na mecz), a do pełni szczęścia zabrakło tylko awansu Legii do Tauron Basket Ligi. Przed tym zadaniem Legia Warszawa stanie ponownie w sezonie 2016/17.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here