Los Angeles Lakers bacznie obserwują sytuację na rynku wolnych agentów. Jeziorowcom pozostało jeszcze jedno miejsce w składzie, na które chcą zatrudnić obrońcę. Według doniesień zespół zaprosił na treningi chcącego wrócić do NBA Darrena Collisona.

Kocham koszykówkę, ale są dla mnie rzeczy ważniejsze – mówił blisko dwa lata temu Darren Collison. W ten sposób zawodnik zakończył swoją 10-letnią zawodową karierę na parkietach NBA i z powodu kwestii religijnych udał się na przedwczesną emeryturę. Collison jest bowiem świadkiem Jehowy i zamiast kontynuowania kariery, wybrał pomoc potrzebującym i służbę swojemu wyznaniu.

Kilka miesięcy po ogłoszeniu swojej decyzji amerykańskie źródła doniosły o możliwym powrocie 34-latka do profesjonalnego grania. Szczególnie głośno mówiło się o klubach z Los Angeles, które pozostawały w kontakcie z agentem zawodnika. Ostatecznie rozgrywający powrócił do NBA nieco ponad rok później, w grudniu 2021 roku, na skutek covidowych problemów w lidze. 10-dniową umowę podpisali z nim Lakers, w których barwach rozegrał 3 spotkania, notując w nich średnio 1,3 punktu.

Teraz Collison ponownie znalazł się na celowniku ekipy z Miasta Aniołów, która po zakontraktowaniu w tym okienku 5 zawodników poniżej 30. roku życia, chce uzupełnić skład weteranem. Zawodnik w środę odbył trening z zespołem i spotkał się z klubowymi działaczami. Spekuluje się, że Lakers zainteresowani mogą być również Erikiem Bledsoe, który na dniach stanie się wolnym zawodnikiem, poprzez wykupienie umowy w Portland Trail Blazers.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj