Od 16 do 22 maja potrwa tegoroczny NBA Draft Combine, na którym pokażą się najlepsi zawodnicy przystępujący do czerwcowego naboru. Na liście zaproszonych znalazł się również Jeremy Sochan, który jak inni będzie mógł w Chicago dodatkowo poprawić swoje notowania.

Tegoroczny nabór do NBA już za kilka tygodni, a to oznacza, że młodzi kandydaci do gry w najlepszej lidze świata wkraczają w decydującą fazę. Przed nimi coroczny Draft Combine w Chicago, który rozpocznie się 16 maja i potrwa do 22 maja, a potem seria treningów indywidualnych dla poszczególnych zespołów. Zanim jednak do tego dojdzie, młodzi gracze będą mieli okazję pokazać się z jak najlepszej strony w Wietrznym Mieście.

Na wydarzenie zaproszonych zostało niemal 80 zawodników, a wśród nich także typowani do najwyższych numerów w drafcie jak Chet Holmgren, Jabari Smith, Paolo Banchero czy Jaden Ivey. Na ten moment każdy z tej czwórki ma szansę na bycie nawet numerem jeden w naborze. Na treningach w Chicago powinien pojawić się również Jeremy Sochan, który w ten sposób może poprawić i tak mocną pozycję przed draftem.

Przez tych kilka dni zawodnicy będą mieli więc okazję porozmawiać z przedstawicielami klubów NBA, zagrać w meczach 5-na-5 i wykazać się w różnego rodzaju ćwiczeniach treningowych. Najważniejsze treningi odbędą się w dniach 18-20 maja. Dla niektórych graczy dobre wrażenie na Draft Combine może okazać się potem kluczowe – dobrym tego przykładem są Scottie Barnes czy Joshua Primo z zeszłego roku, którzy poprawili w ten sposób swoje notowania przed naborem.

Kolejny podcast PROBASKET w czwartek 12 maja o godz. 21:00!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments