Kluby NBA domagają się od ligi, aby ta podała im nieco więcej szczegółów na temat zbliżającego się sezonu. Wydaje się, że coś w tej sprawie ruszyło i poznaliśmy daty, w których zespoły rozegrają mecze przedsezonowe.


Według Shamsa Charanii z The Athletic drużyny rozegrają od trzech do czterech sparingów. Pierwsze będą miały miejsce 11, a ostatnie 19 grudnia. Wydaje się, że jest to bardzo rozsądne zachowanie – kluby będą mogły przetestować protokoły medyczne, które nie są na ten moment dokładnie określone.

Wydaje się, że spotkania te będą rozgrywane pomiędzy ekipami, których dzieli jak najmniejsza odległość. Kluby z Florydy zagrają między sobą, taka sama sytuacja powinna być w Nowym Jorku i Los Angeles. Wszystko po to, aby ograniczyć przemieszczanie się i ewentualne zarażenie się koronawirusem.

W dalszym ciągu nie wiemy, jak to będzie wyglądać w praktyce. Ludzie od ustalania terminarzu mają zapewne pełne ręce roboty, aby zrobić to tak, żeby zminimalizować ryzyko. Należy się spodziewać, że będzie mniej podróży, a gdy już jakiś zespół opuści swoją siedzibę, to zagra wyjazdowe spotkania z kilkoma drużynami położonymi niedaleko siebie.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments