Kevin Love, gwiazda zespołu Cleveland Cavaliers, od bardzo dawna zwraca uwagę na to, jak ważne jest samopoczucie psychiczne dla zawodników, ale również dla każdego człowieka. Kontynuując swoje działa, zaczął on wspierać pierwszą na świecie siłownię zdrowia psychicznego.

W 2018 roku Kevin Love napisał bardzo szczery esej, w którym poruszył temat zdrowej psychiki. Przyznał się do tego, że w szatni Cleveland Cavaliers przeszedł załamanie nerwowe. Dzięki takiemu doświadczeniu może śmiało stwierdzić, jak ważne jest zdrowie psychiczne w codziennym życiu.

Zdrowie psychiczne to nie tylko sprawa sportowca. To, czym się zajmujesz, nie musi określać, kim jesteś. To jest sprawa każdego z nas. Wszyscy mamy swoje problemy i będą one nas boleć, jeśli zatrzymamy je w środku. Brak rozmowy o naszym życiu wewnętrznym okrada nas z prawdziwego siebie – stwierdził Kevin Love.

Zawodnik Cavs bardzo angażuje się w pomóc z problemami, z którymi sam miał do czynienia. Dlatego założył ,,Kevin Love Fund” i zapewnia niezbędne narzędzia osobą zmagającym się ze zdrowiem psychicznym. Warto wspomnieć również, że Kevin Love zainwestował w Coa, czyli pierwszą na świecie siłownię zdrowia psychicznego. Dr. Emily Anhalt wyjaśniła, na jakiej zasadzie działa takie miejsce.

Sprawność psychiczna to nie jest osiągnięcie, które uda się spełnić w weekend, czy tydzień. To ciągły proces, reżim, rutyna wykonywana regularnie. Dlatego nasze zajęcia stworzą przestrzeń dla ludzi, którzy będą trenować systematycznie. Dużo daje praca indywidualna, ale mamy nadzieję, że ludzie będą również tworzyć całą społeczność – powiedziała współzałożycielka Coa.

Kevin Love od dłuższego czasu angażuje się w akcje związane ze zdrowiem psychicznym, które jest bardzo ważne nie tylko dla największych gwiazd NBA, ale również dla każdego z nas.

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna

 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments