Sezon 2019/20 był jednym z najgorszych w historii Golden State Warriors. Najlepsza drużyna ostatnich lat zakończyła rozgrywki z najgorszym bilansem w lidze (15-50) i po raz pierwszy od 2012 roku nie zakwalifikowała się do fazy playoffs. Tak słaby sezon ekipa z Kalifornii zaliczyła 19 lat temu. Nagły upadek był z pewnością wielkim szokiem dla wszystkich fanów Dubs, gdyż w ostatnich pięciu latach Wojownicy sięgali po tytuł aż trzykrotnie.

Fani Dubs zamierzają jednak szybko zapomnieć o nieudanym roku. Do składu wrócą w pełni zdrowi Steph Curry oraz Klay Thompson. Czy po pełnym regeneracji i odpoczynku roku Warriors wrócą na ścieżkę zwycięstw? Według Adama Silvera Wojownicy znów będą jednym z faworytów ligi.

Komisarz NBA podzielił się swoimi przeczuciami w rozmowie z Connorem Letourneau z San Francisco Chronicle.

Jestem przekonany, że szybko wrócą do rywalizacji. Patrzę na jakość ich zarządzania. Oczywiście nie można zapominać o jakość zawodników, którzy są obecnie w ich składzie. Nie mam powodu, by wątpić, że uda się im szybko wrócić do grona faworytów.

Silver ma nadzieję, że powrót Warriors do rywalizacji pomoże zwiększyć oglądalność.

Nie mam wątpliwości, że długie utrzymywanie się na szczycie zwiększa popularność wśród fanów zarówno w kraju, jak i za granicą. Myślę, że oglądalność zwiększa się, gdy kibice widzą znajome twarze, zwłaszcza w fazie playoffs” – uważa komisarz Silver.

Curry, Thompson i Green wciąż są w sile wieku. Mimo iż Steph jest najstarszy to i tak wciąż ma przed sobą minimum 3-4 lata gry na najwyższym poziomie. Preferowany przez niego styl gry nie wymaga wybitnego atletyzmu, w związku z czym może się okazać, że na wysokim poziomie pozostanie aż do zakończenia kariery.

Oprócz wspomnianego już wyżej trio Warriors posiadają w składzie również Andrew Wigginsa, Erica Paschala, Kevona Looneya i Damiona Lee. Dysponują także drugim wyborem w nadchodzącym drafcie NBA. Analitycy przewidują jednak, że wysoki prospekt zostanie zamieniony na bardziej doświadczonego i klasowego zawodnika, który już w najbliższym sezonie będzie w stanie wydatnie pomóc drużynie.

Odpowiedź na cześć tych pytań poznamy z pewnością 18 listopada.


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments