Wszystko wskazuje na to, że czeka nas ciekawa końcówka okienka transferowego. Jak donosi Shams Charania, w siedzibie Indiany Pacers rozdzwoniły się telefony z pytaniami o Milesa Turnera i Carisa LeVerta.

Pacers notują jeden z najgorszych sezonów od wielu lat i z bilansem 15-26 zajmują dopiero 13. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Mimo sporego kadrowego potencjału wyprzedzają jedynie znajdujących się w przebudowie Orlando Magic i Detroit Pistons. Przypomnijmy, że ponad miesiąc temu NBA obiegła informacja o skłonności działaczy ekipy z Indiany do gruntownych zmian w składzie. Będą oni mogli z pewnością przebierać w ofertach.

Szczególne zainteresowanie wzbudza ponoć Myles Turner, który dzięki swoim kompetencjom obronnym może być idealnym fitem dla wielu zespołów. Obok 13 punktów i 7 zbiórek, zawodnik notuje średnio 2.9 bloku na spotkanie, co jest obecnie najlepszym wynikiem w lidze. Ponadto umie powalczyć na ofensywnej desce i rzucić zza łuku, dzięki czemu z każdym kolejnym sezonem staje się on coraz bardziej nowoczesnym i wszechstronnym graczem.

Usługami Turnera zainteresowani są Dallas Mavericks, New York Knicks, Los Angeles Lakers, Minnesota Timberwolves oraz Charlotte Hornets. Szczególnie realnie wygląda wymiana z udziałem drużyny z Nowego Yorku, która w zamian musiałaby jednak zaoferować paczkę wokół Mitchella Robinsona, lub Obiego Toppina. Zawodnik pasowałby również świetnie do Hornets, którzy w drugą stronę posłać by mogli Kelly’ego Oubrey’a Juniora, jednak to już jedynie czyste dywagacje.

Nie milknie także kwestia przenosin do innego klubu Carisa LeVerta. Głównymi chętnymi na zawodnika są Cleveland Cavaliers, którzy po urazach Collina Sextona i Ricky’ego Rubio chcieliby jeszcze przed końcem okienka transferowego wzmocnić swoje szeregi. LeVert na przestrzeni 28 występów w tym sezonie notuje średnio 17 punktu i 4 asysty na spotkanie.
6 KOMENTARZE

 1. Co z plotkami o zainteresowaniu GSW wobec Turnera?
  Gdyby wzmocnili się pod koszem to powstała by mega mocna ekipa. Indiana pewnie będzie zbierała picki i młodych graczy, więc może skuszą się Wisemana/Kumingę tylko kogo dorzucą GSW by kasa się zgadzała?

  • Jak ja słyszę od populistów po raz enty o tym że Wiseman i Kuminga są warci Sabonisa to mi się śmiać chce ,jacy tu laicy siedzą i powtarzają te same brednie ,nadmienię że wiem kim jest Sabonis ale trzeba być niedzielnym kibicem ,żeby nie widzieć jaki potencjał ma Wiseman ,Kuminga to będzie taki kozak ,że głowa mała.Jesli zrobią taką wymianę to będzie to dziwne ,myślę jednak że oni,w przeciwieństwie do „ekspertów”z forum ,widzą potencjał w ww dwójce i nikogo nie wytransferują.

 2. Świetnie brzmią możliwe przenosiny Turnera do Hornets i LeVerta do Cavs. Akurat mowa o dwóch drużynach, do których powinni się wpasować, a które robią fajny postęp. Oczywiście mowa o małych rynkach, więc zawsze większy gracz może pokrzyżować najbardziej przemyślany plan i zrobić coś pozbawionego logiki.

 3. Indiana to dziwny zespół.Dwa sezony temu w podobnym składzie na miesiąc przed przerwaniem rozgrywek zajmowali trzecie miejsce na wschodzie i pięli się w górę. Niestety kolejna kontuzja Oliego i do bańki pojechali z piątego. Tam bez Sabonisa w każdym meczy dzielnie walczyli z Miami.
  Ubiegły sezon to pasmo kontuzji całego składu.
  Obecny wciąż bez ofensywnego lidera Warrena, Brogdon tradycyjnie się leczy a rezerwy również połamane.
  Wszyscy liderzy Indiany mają stosunkowo niskie kontrakty co podbija ich wartość. Turner do Hornets, że niby za kogo? Przecież nie za Oubrego, bo w Indianie tego typu graczy nie trzeba. Turner to unikatowy gracz i nie pójdzie za graczy którzy się wałęsają po lidze.LeVert Do Cavs za kogo? Indiana to młody zespół i potrzebuje jednej solidnej wymiany. Od dwóch lat nie grali meczu w podstawowym składzie i nie wiadomo ile są warci. Do LA za kogo Tam są trzy gwiazdy i szrot. W tym jeden połamany a drugi to bardziej czarna dziura. Picki wątpię. Trzeba się sporo nałapać żeby znaleźć drugiego Turnera lub Sabonisa. LeVert i Turner lub Sabonis za Tatuma myślę.
  Stawiam GSW lub Boston bo tam są realne podstawy do tranzakcji

  • Co powiecie na Turner + LeVert za Haywarda + Washingtona? Kasa się zgadza, Charlotte zyskuje rim protectora i dobrego po obu stronach parkietu LeVerta a Indiana rodzimego (pamiętam zawsze go chcieli) strzelca dystansowego potrafiącego trafiać ważne rzuty oraz taniego i solidnego partnera dla Sabonisa. Obie strony zyskują co chcą i obie ryzykują bo zawodnicy często mający problemy ze zdrowiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj