Zaplanowany pierwotnie w dniach 12-14 lutego 2021 roku Weekend Gwiazd, którego gospodarzem mieli być Indiana Pacers, został oficjalnie przesunięty na rok 2024. Pandemia koronawirusa uniemożliwiła gospodarzom imprezy odpowiednie planowanie i wykonywanie skoncentrowanych działań przewidzianych na wydarzenie takiego formatu.


Weekend Gwiazd odbędzie się w dniach 16-18 lutego 2024 w Indianapolis w Bankers Life Fieldhouse, na której na co dzień trenują i rozgrywają mecze koszykarze Indiana Pacers. Mecz Gwiazd przewidziany jest w niedzielę, 18 lutego 2024 roku.

Jesteśmy rozczarowani, że Weekend Gwiazd nie odbędzie się w Indianapolis w 2021 roku. Mimo wszystko nie możemy doczekać się udziału tego miasta, które będzie gospodarzem w 2024 – powiedział komisarz NBA, Adam Silver. -Chciałbym podziękować Herbowi Simonowi, Steve’owi Simonowi, Rickowi Fusonowi i całej organizacji Indiana Pacers za współpracę z ligą przy zmianie harmonogramu naszych działań – dodał.

-Jesteśmy podekscytowani możliwością zaoferowania Indianie Weekendu Gwiazd w 2024 roku – powiedział właściciel Pacers, Herb Simon. -Wysiłki tak wielu Hoosierów, aby przygotować się do Weekendu Gwiazd 2021 stawiają nas w czołówce przed nadchodzącą ciężką pracą. Jesteśmy bardzo wdzięczni NBA za ponowne uznanie Indianapolis za miasto, które zapewnia światowej klasy wydarzenia sportowe – kończy.

Wszystko na to wskazuje, że w nadchodzącym sezonie po raz pierwszy od rozgrywek 1998/1999, nie zobaczymy corocznego wielkiego święta dla kibiców najlepszej ligi świata. Władze ligi mają w planach wprowadzenie 2-tygodniowej przerwy w terminie odbywającego się All-Star Weekendu. Są to jednak na razie tylko propozycje, gdyż nic nie zostało jeszcze ostatecznie potwierdzone. Wszelkie informacje mają zostać ogłoszone w późniejszym terminie.

Co ciekawe, liga nie wspomniała o anulowaniu samego Meczu Gwiazd. Zebranie największych gwiazd NBA na mecz pokazowy byłoby niezwykle interesującym pomysłem. Mimo wszystko jedno jest pewne. Nie będzie tradycyjnego, z całą uroczystą otoczką All-Star Weekendu w przyszłym sezonie, który miał odbyć się w stanie Indiana.

Kolejnymi gospodarzami Weekendu Gwiazd będą:
Cleveland (2022),
Salt Lake City (2023),
Indianapolis (2024).

All-Star Weekend 2024 będzie drugim w historii tego typu wydarzeniem dla miasta Indianapolis. Pierwszy miał miejsce w 1985 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments