Generalny menadżer Golden State Warriors zaczął działać bardzo szybko. Zaraz po ogłoszeniu kontuzji Klaya Thompsona, rozpoczął rozmowy z Oklahomą City Thunder na temat pozyskania Kelly’ego Oubre Jr’a, Strony bardzo szybko doszły do porozumienia. 

Klay Thompson nie zagra w całym sezonie 2020/21. To koszmar zarówno dla zawodnika, jak i całej drużyny. Golden State Warriors postanowili jednak spróbować uratować walkę w czołówce i dołączyli do składu Kelly’ego Oubre, który ma za sobą najlepszy sezon w karierze. W koszulce Phoenix Suns notował na swoje konto średnio 18,7 punktu, 6,4 zbiórki trafiając 45,2 FG% oraz 35,2 3PT%.

Kilka dni temu Oubre został wytransferowany razem z Rickym Rubio do Oklahomy City Thunder. Ostatecznie koszulki drużyny nie ubierze, bo Golden State Warriors postanowili oddać za niego zastrzeżony wybór pierwszej rundy draftu 2021 roku. Dodatkowo Thunder stworzyli dzięki temu wyjątek od salary-cap w postaci 14,4 miliona dolarów, które mogą przeznaczyć na konkretnych zawodników w procesie budowy rotacji. 

Oubre natomiast dołączy do Warriors i rzekomo jest tym faktem bardzo podekscytowany. Dla niego to szansa, by zrobić kolejny krok w karierze i wydatnie pomóc Warriors w walce z czołówką zachodu. Dla GSW to sezon 2019/20 miał być przejściowym, w kolejnym chcą znów prezentować elitarny poziom. To może ostatecznie okazać się niemożliwe, niemniej na pewno mają w swoim składzie wystarczająco dużo potencjału, by stanowić konkretne zagrożenie. 

Oubre Jr za kolejny sezon zarobi 14,4 miliona dolarów i latem przyszłego roku trafi na rynek wolnych agentów. Dla zawodnika to ogromna szansa, by pokazać się z dobrej strony i latem 2021 roku podpisać nowy wieloletni kontrakt. Nie wiadomo, co zrobią Warriors, gdy do pełni zdrowia wróci Thompson, ale nie mają zamiaru się tym teraz martwić. Kluczowe jest dla nich to, że mają rozwiązanie na “dwójkę”. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj