NBA: Trafiła kosa na kamień. Capela w wielkim stylu blokuje Ziona!

2
2201

Potężnie zbudowany Zion Williamson to postrach każdego defensora. Strefa podkoszowa to jego środowisko naturalne i w tym obszarze boiska rzadko znajduje godnego siebie rywala. Problemy z obroną jego podkoszowych akcji mieli już niemal wszyscy wysocy gracze ligi. We wtorkowy wieczór napotkał jednak godnego siebie rywala. Clint Capela postawił mu trudne warunki, a jedną z prób młodziana nawet spektakularnie zablokował.

Pierwsze połowa starcia HawksPelicans przez większą część czasu była wyrównana. Krytyczna dla Pels okazała się dopiero trzecia odsłona, zanim do niej jednak doszło, a na tablicy wyników widniał rezultat 54-52 dla Hawks Capela i Williamson spotkali się nad obręczą. Młody lider NOLA w końcu znalazł pogromcę. Capela w piękny sposób zamknął mu drogę do kosza.

Jakież musiało być zdziwienie Ziona, gdy po pick ‘n rollu z Bledsoe, będąc już w powietrzu, zatrzymał się na wysoko wyciągniętych rękach środkowego Hawks. Mimo niepowodzenia tej akcji Williamson w całym meczu robił jednak swoje. Trafiał seriami i na swoim koncie zapisał 34 punkty. Lider Pelikanów trafił 12 z 18 prób i tym samym przedłużył serię 20-punktowych meczów przy 50-procentowej skuteczności do 25 spotkań. Zrównał się tym samym z osiągnięciem Shaquille O’Neala.

Mecz Atlanty z Nowym Orleanem był bardzo ciekawym widowiskiem. Ważnych wydarzeń w tym meczu było naprawdę sporo. Capela ścierał się z Zionem, do gry po długiej przerwie powrócił Isaiah Thomas, a rozpędzeni i skuteczni w trzeciej kwarcie Hawks ustanowili niesamowity rekord ligi.

Trae Young oraz pozostali zawodnicy Atlanty trafili w trzeciej odsłonie wszystkie 11 rzutów zza łuku. Takiego osiągnięcia liga, jak dotychczas nie widziała. Gracze Hawks trafiali z każdej pozycji, nawet – jak w przypadku Younga – z okolic umieszczonego na parkiecie logo.

Osłabieni Pels nie potrafili odpowiedzieć i mimo dobrej postawy Ziona na swoim koncie zapisali kolejną porażkę. Hawks czwarte kolejne starcie i potwierdzili, że w tym sezonie będą naprawdę groźni.

2 KOMENTARZE

  1. To sygnalizowane podanie i przeczytanie akcji prze Capele pozwoliło na blok. Tu akurat Zion nie zawinił, powiedział bym nawet, że nic więcej nie dało się zrobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here