NBA: Trafiła kosa na kamień. Capela w wielkim stylu blokuje Ziona!

2
2201

Potężnie zbudowany Zion Williamson to postrach każdego defensora. Strefa podkoszowa to jego środowisko naturalne i w tym obszarze boiska rzadko znajduje godnego siebie rywala. Problemy z obroną jego podkoszowych akcji mieli już niemal wszyscy wysocy gracze ligi. We wtorkowy wieczór napotkał jednak godnego siebie rywala. Clint Capela postawił mu trudne warunki, a jedną z prób młodziana nawet spektakularnie zablokował.

Pierwsze połowa starcia HawksPelicans przez większą część czasu była wyrównana. Krytyczna dla Pels okazała się dopiero trzecia odsłona, zanim do niej jednak doszło, a na tablicy wyników widniał rezultat 54-52 dla Hawks Capela i Williamson spotkali się nad obręczą. Młody lider NOLA w końcu znalazł pogromcę. Capela w piękny sposób zamknął mu drogę do kosza.

Jakież musiało być zdziwienie Ziona, gdy po pick ‘n rollu z Bledsoe, będąc już w powietrzu, zatrzymał się na wysoko wyciągniętych rękach środkowego Hawks. Mimo niepowodzenia tej akcji Williamson w całym meczu robił jednak swoje. Trafiał seriami i na swoim koncie zapisał 34 punkty. Lider Pelikanów trafił 12 z 18 prób i tym samym przedłużył serię 20-punktowych meczów przy 50-procentowej skuteczności do 25 spotkań. Zrównał się tym samym z osiągnięciem Shaquille O’Neala.

Mecz Atlanty z Nowym Orleanem był bardzo ciekawym widowiskiem. Ważnych wydarzeń w tym meczu było naprawdę sporo. Capela ścierał się z Zionem, do gry po długiej przerwie powrócił Isaiah Thomas, a rozpędzeni i skuteczni w trzeciej kwarcie Hawks ustanowili niesamowity rekord ligi.

Trae Young oraz pozostali zawodnicy Atlanty trafili w trzeciej odsłonie wszystkie 11 rzutów zza łuku. Takiego osiągnięcia liga, jak dotychczas nie widziała. Gracze Hawks trafiali z każdej pozycji, nawet – jak w przypadku Younga – z okolic umieszczonego na parkiecie logo.

Osłabieni Pels nie potrafili odpowiedzieć i mimo dobrej postawy Ziona na swoim koncie zapisali kolejną porażkę. Hawks czwarte kolejne starcie i potwierdzili, że w tym sezonie będą naprawdę groźni.