Po dwóch latach spędzonych w klubie z Kalifornii władze Kings postanowiły zwolnić dotychczasowego szkoleniowca, Luke’a Waltona. Jego obowiązki ma przejąć Alvin Gentry, który przez wiele lat prowadził zespoły najlepszej ligi świata.


Informację na swoim Twitterze przekazał dziennikarz ESPN, Adrian Wojnarowski:

Powodem takiej decyzji władz klubu jest frustrujący początek sezonu w wykonaniu Sacramento Kings. Zespół z Kalifornii z bilansem 6-11 zajmuje obecnie 12 miejsce w konferencji zachodniej. Walton, który trenerem Kings został w 2019, w przeciągu dwóch lat osiągnął z klubem rozczarowujący bilans, wynoszący 68 zwycięstw i 93 porażki.

Plotki o niepewnej przyszłości 41-letniego szkoleniowca krążyły już w poprzednim sezonie, a decyzja o zwolnieniu trenera nabrała tempa na początku obecnych rozgrywek. W ostatnich dwóch tygodniach Kings zanotowali fatalny okres, w którym przegrali siedem z ostatnich ośmiu spotkań. Od tego czasu władze klubu postanowiły podjąć ostateczną decyzję o zakończeniu współpracy z Waltonem. Nowym trenerem Sacramento Kings pozostanie Alvin Gentry.


1 KOMENTARZ

  1. ” Jego obowiązki ma przejąć Alvin Gentry, który łącznie przez pięć sezonów prowadził zespoły najlepszej ligi świata.”
    Weźcie to poprawcie proszę XD W Suns, Gentry był head coachem chyba 5 lat, a co dopiero w innych organizacjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here