O programie „NBA on TNT” znów głośno. Show, w którym występują między innymi Shaquille O’Neal oraz Charles Barkley stało się przyczyną medialnej burzy, spowodowanej słowami drugiego ze wspomnianych byłych już koszykarzy. Sir Charles, według amerykańskiej opinii publicznej, wprost określił najbogatszych sportowców jako ludzi ważniejszych od reszty „szarego” społeczeństwa.


Oto zarys całej sytuacji wprost z wnętrza studia TNT:

„Dla całego kraju potrzebujemy 300 milionów dawek szczepionki. Dajmy tysiąc z nich zawodnikom NBA, NFL i NHL. Ze względu na wysokość podatków, które płacą, po prostu zasługują na pierwszeństwo.” – tak dokładnie brzmiała rozsławiona wypowiedź Charlesa. Spotkała się ona z natychmiastową reakcją reszty obecnych ekspertów.

Sytuację próbował ratować Kenny Smith. Pytaniem „Ceną innych ludzi?” dał koledze możliwość wycofania się z wcześniejszych słów.

Barkley nie wykorzystał „koła ratunkowego” i pokiwał głową, odpowiadając twierdząco.

Smith nie poprzestał jednak na tym. Widocznie już zdenerwowany, zdążył powiedzieć „Ilość pieniędzy, które zarobiłeś…”, gdy nagle przerwał mu Charles słowami „TAK, POWIEDZIAŁEM PODATKI”.

Wreszcie Kennyemu udało się dokończyć myśl. „Wysokość podatków, które płacisz, jest zależna od ilości pieniędzy jaką posiadasz.” Charles, jak to Charles nie zgodził się i tym razem z cudzą opinią i zaczął ponownie powtarzać swoją rację.

Wątek zakończył ostatecznie słowami „Nie pójdziemy tą drogą” dwukrotny mistrz NBA – Kenny Smith.

1 KOMENTARZ

  1. Cóż, Barkley ze swoim IQ pieczonego ziemniaka był właśnie tego typu osobą, która mogła coś takiego na głos powiedzieć. To, że VIPy tak myślą w swoich głowach, to wiadoma sprawa, wystarczy spojrzeć nawet lokalnie w Polsce, ale mają na tyle instynktu samozachowawczego, żeby nie mówić o tym głośno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here