Nachodzące lato będzie kluczem dla Nicolasa Claxtona. Za kilka miesięcy zostrzygnie się gdzie 23-latek zagra w kolejnym sezonie. Czy zawodnik pozostanie w Nowym Yorku? Okazuje się, że Brooklynn Nets mają już względem niego pewne plany.

Przed Nicolasem Claxtonem miesiące, które zaważą o jego najbliższej karierze. Podkoszowy latem stanie się zastrzeżonym wolnym agentem. Oznacza to, że jeżeli któryś z zespołów zdecyduje się złożyć 23-latkowi propozycję, Brooklyn Nets będą mogli ją wyrównać i w ten sposób pozostawić go u siebie na kolejne lata.

Jak donosi Sean Deveney z portalu Heavy.com, jeżeli oferta nie okaże się horrendalnie wysoka, ekipa z Nowego Yorku zdecyduje się podpisać zawodnika na kolejne lata. – Claxton nie dostanie więcej niż średniego poziomu wynagrodzenia. W grę wchodzą drużyny takie jak Charlotte czy Chicago. Jednak jeżeli zaproponują oni zawodnikowi ofertę, Nets nie będą mieli problemu z jej wyrównaniem – wspomina dziennikarz.

W grę ma wchodzić około 35 mln dolarów za 3 lata gry. – Nets nie są przekonani, że Claxton będzie ich przyszłością. Za taką kwotę będą jednak chcieli go zatrzymać, ponieważ wiedzą, że w najgorszym wypadku będą mogli sprzedać zawodnika w przyszłym sezonie. Ale Sean (Marks) wierzy w rozwój i nie zamierza rezygnować z podkoszowego tak szybko – dodaje Deveney.

Na przestrzeni swojej dotychczasowo trzyletnie kariery na parkietach NBA Claxton poprawiał się z sezonu na sezon. W tegorocznych rozgrywkach notował średnio prawie 9 punktów i ponad 5 zbiórek na mecz. Cenione są jego walory defensywne, jednak aby zaistnieć w najlepszej lidze świata, zawodnik musi powiększyć swój warsztat ofensywny. Inna sprawa, że w drużynie Nets nie miał ku temu zbyt dużej swobody.

Czy widziałeś już najnowszy podcast PROBASKET Live?

2 KOMENTARZE

  1. Kozacki pomysł dać 35 baniek ziomkowi bez rzutu😅 druga sprawa to mając takich shooterów jak Durant i Irving można sobie na to pozwolić. Ale nadal nie jestem przekonany czy nie lepiej płacić ok 6-7 baniek za 3 lata takiemu przykładowo: Quincy Acy też typowa zapchaj dziura, bez rzutu z niezłą defensywą ale nie za 35 baniek za 3 lata🙈

  2. Pierwszy raz zauważyłem gościa w akcji w tym sezonie i powiem, że zrobił na mnie pozytywne wrażenie, bloki, dobra gra podkoszowa. Coś z niego będzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj