NBA: Najlepszy wsad finałów? Cam Johnsona demoluje Tuckera!

3
2910

PJ Tucker nie będzie miło wspominał niedzielnej konfrontacji z Cameronem Johnsonem. 25-letni skrzydłowy Suns w niezwykle widowiskowy sposób wpakował piłkę do kosza Bucks, a ofiarą jego spektakularnego wsadu okazał się właśnie Tucker. Na takie akcje czekają wszyscy kibice NBA.

W trzeciej kwarcie spotkania Cam Johnson po szybkim wznowieniu i rozegraniu piłki z Chrisem Paulem miał przed sobą otwartą drogę do kosza. Z niespodziewanej i łatwej okazji postanowił skorzystać, jednak gdy po dynamicznym biegu szykował się do wyskoku, na jego drodze wyrósł PJ Tucker. Gracz Bucks nie zdążył jednak przyjąć odpowiedniej postawy obronnej, a rozpędzony Johnson z impetem wsadził piłkę nad jego głową. Akcja godna wielokrotnego powtarzania. Niski skrzydłowy Słońc wziął rywala na plakat!


Sędziowie odgwizdali faul broniącego i zanim Johnson zamienił swój dodatkowy rzut na jeden punkt, Bucks dyskusyjne starcie pod koszem postanowili sprawdzić. Sędziowie podtrzymali jednak swoją decyzję. Pozyskany przez Milwaukee z Houston 36-latek okazał się minimalnie spóźniony.


Spośród wszystkich zawodników ławki Monty’ego Williamsa Cam Johnson jest zdecydowanie najlepszy i najrówniejszy. Trener Suns ma do niego pełne zaufanie, dzięki czemu były gracz Tar Heels na boisku w tegorocznych playoffach spędza średnio 21 minut. Największym atutem 25-latka jest skuteczność zza łuku. W 18-meczach fazy posezonowej za trzy punkty trafiał ze skutecznością 43.8%.

W niedzielnym pojedynku Cameronem Johnsonem był jedną z jaśniejszych postaci w talii Monty Williamsa. Niski skrzydłowy zdobył z ławki 14 punktów oraz zebrał 5 piłek. Na placu gry przebywał 30 minut. Niestety jego solidna gra nie uchroniła Słońc przed pierwszą porażką. Kolejne starcie już w środę.