Sukces turnieju play-in spowodował, że NBA cały czas myśli nad organizacją turnieju w trakcie sezonu. Szczegółów na razie nie ma, ale jest już wstępna data – taka impreza mogłaby odbyć się już w sezonie 2023/24.

Władze NBA nie ustają w próbach i wiele wskazuje na to, że już wkrótce dopną swego, jeśli chodzi o organizację nowego turnieju w trakcie sezonu zasadniczego na wzór piłkarskich imprez na Starym Kontynencie. Taki pomysł rozważany jest już od kilku lat, a skoro sporą popularnością cieszy się turniej play-in, w którym drużyny walczą o ostatnie miejsca premiowane awansem do fazy play-off, to liga chce spróbować z kolejną tego typu imprezą.

Taki turniej mógłby odbyć się już w sezonie 2023/24, choć na ten moment nie są znane jeszcze żadne inne szczegóły. W przeszłości spekulowało się jednak, że takie wydarzenie miałoby sens tylko wtedy, gdy stawka za zwycięstwo będzie odpowiednio wysoka. Mówiło się np. o nagrodzie w wysokości miliona dolarów dla każdego gracza zwycięskiej drużyny, choć pieniądz pieniądzowi nie równy – dla niektórych to dużo, ale dla największych gwiazd to jednak stosunkowo mało.

Nie wiadomo też, jak liga chce przekonać i zachęcić same kluby do tego, by taki turniej się im opłacał, ani też kto tak naprawdę w turnieju brałby udział, gdyż raczej trudno sobie wyobrazić, by takie wydarzenie mogło dotyczyć wszystkich 30 drużyn. Na razie mamy więc dużo więcej pytań i wątpliwości, niż odpowiedzi, ale pewne jest, że NBA o tym temacie nie zapomina i w kolejnych miesiącach powinniśmy słyszeć coraz więcej informacji w kwestii tego przedsięwzięcia.

W czwartek 19 maja o godz. 21:00 transmitowany będzie kolejny podcast PROBASKET Live, gdzie Michał Pacuda i Krzysztof Sendecki podsumująjeszcze siódme mecze Celtics – Bucks i Suns – Mavs, a także omówią finały Konferencji. Będą też inne ciekawe tematy. Zapraszamy!

3 KOMENTARZE

  1. Po co, na co to komu? Jak chcą takie coś wprowadzić to musieliby zmniejszyć ilość meczy w sezonie zasadniczym. Przecież już teraz w PO najczęściej wygrywają nie najlepsze drużyny tylko najzdrowsze. A taki turniej pewnie dodatkowo dowalił by z 20 meczy dodatkowych do rozegrania.

  2. Nareszcie!
    Za mało grają. Trzeba rozszerzyć rozgrywki o puchar kraju, puchar ligi, superpuchar, tarczę dobroczynności, potem się coś dołoży. Może serie play-off do 9 wygranych?
    Kasa się będzie zgadzała, jak nigdy dotąd.

  3. Osobiście wolałbym mniej męczy i zdrowsze zespoły w PO.
    Jeśli chodzi o kasę to wszystko prawda tylko pamiętajmy, że to też kasa dla zawodników. Dzięki temu salary rośnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj