Los Angeles Lakers przeprowadzili wywiad z byłym trenerem Portland Trail Blazers, Terrym Stottsem – poinformował dziennikarz ESPN, Adrian Wojnarowski. Stotts dołączył do grona kandydatów do przejęcia roli pierwszego szkoleniowca drużyny z Los Angeles. 64-latek jest znany ze stabilności, kreatywności w ofensywie i budowania trwałych relacji z najważniejszymi zawodnikami w klubie.


Jeszcze zanim został zwolniony w 2021 r., Stotts zdołał awansować do play-offów w Konferencji Zachodniej przez osiem lat z rzędu. W tym czasie dwa razy przeszedł pierwszą rundą, a raz, w 2019 r., doszedł z Portland Trail Blazers do finału konferencji. Jak dotąd poszukiwania Los Angeles Lakers były dość metodyczne i niezbyt wnikliwe. Według ESPN rozmowy kwalifikacyjne z trenerami przeprowadzane są falami – jeden lub dwóch na raz.

Tradycyjne w NBA kluby najpierw rozmawiają ze wszystkimi, a później skracają listę do nazwisk, które zaprezentowały się najlepiej i zapraszają je na ponowne rozmowy. Lakers wciąż mogą tak zrobić. Dyrektor generalny Lakers, Rob Pelinka, jest osobą odpowiedzialną za poszukiwanie kandydatów, ale istnieje komisja, która sprawdza osoby ubiegające się o posadę. Oprócz Pelinki i właścicielki LAL, Jeanie Buss, w radzie znajduje się także doradca Kurt Rambis i były trener Lakers, Phil Jackson.

Lakers skontaktowali się także z asystentem Milwaukee Bucks Darvinem Hamem i asystentem Toronto Raptors Adrianem Griffinem. Zakończony kilka tygodni temu sezon regularny była fatalny dla Lakers – Jeziorowcy zanotowali bilans 33-49, w wyniku czego pracę stracił trener Frank Vogel. Stotts opuścił Blazers jako drugi w historii szkoleniowiec pod względem wygranych, a jego bilans wyniósł 402-318. W przeszłości 64-latek pracował również w Atlanta Hawks i Bucks.

***

Czy widziałeś już najnowszy odcinek Podkastu PROBASKET LIVE? Krzysztof Sendecki i Michał Pacuda przez dwie godziny rozmawiali o pierwszej i drugiej rundzie play-offów w NBA. Analizy, doniesienia i przewidywania – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj