Po dobrym początku sezonu Chicago Bulls napotkali pierwsze problemy. Patrick Williams doznał urazu nadgarstka i wypada tym samym z gry co najmniej do końca rozgrywek zasadniczych.


O urazie Patricka Williamsa poinformował Adrian Wojnarowski z ESPN. Skrzydłowy Chicago Bulls doznał kontuzji lewego nadgarstka, który wymaga operacji. Zabieg wykluczy 20-latka z gry na okres 4-6 miesięcy, czyli do końca trwającego obecnie sezonu zasadniczego.

Do operacji dojdzie na przełomie kilku najbliższych dni. Wojnarowski podkreśla jednak, że skrzydłowy może powrócić do rotacji „Byków” na play-offy, o ile ci w dalszym ciągu będą prezentowali wysoki poziom i zakończą rozgrywki w czołowej ósemce konferencji wschodniej. Billy Donovan – główny trener zespołu – ostudził jednak zapały kibiców podkreślając, że uraz jest poważny.

Patrick Williams miał odegrać kluczową rolę w przełomowym sezonie Chicago Bulls. Choć w pięciu rozegranych jak dotąd spotkaniach notował średnio 6,6 punktu oraz 2,2 zbiórki i nieczęsto brał czynny udział w atakach „Byków”, to jego umiejętności obronne są nieocenione. Jego miejsce w wyjściowej piątce może zająć Javonte Green. Prawdopodobnym scenariuszem jest również przesunięcie DeMara DeRozana na pozycję silnego skrzydłowego i grę niską piątką. Przed trenerem Bulls twardy orzech do zgryzienia. Dziś w nocy Chicago zagra z Utah Jazz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here