Jimmy Butler zakończył współpracę ze stajnią Jordana za obustronnym porozumieniem – informują amerykańskie media. Pierwotnie umowa miała obowiązywać do końca września 2020 roku.


Butler trafił pod skrzydła Jordan Brand w 2014 roku, kiedy to zgodnie z doniesieniami zdecydował się na znaczącą obniżkę wpływów z umowy sponsorskiej, by przenieść się tam kosztem Adidasa. W kolejnych latach pojawiał się na wydarzeniach promujących obuwie z serii Air Jordan, SuperFly czy Supreme Elevation.

Współpraca nieoczekiwanie dobiegła jednak końca. Tym samym 30-latek stał się prawdopodobnie najbardziej wartościowym zawodnikiem, który w kwestii umowy z producentem butów pozostaje wolnym agentem.

W najbliższych tygodniach Butler ma rozpocząć jednak negocjacje z przedstawicielami kolejnych przedsiębiorstw zainteresowanych współpracą. Wśród faworytów do podpisania umowy z zawodnikiem Heat wymienia się m.in. Pumę, New Balance czy Li-Ning.

Warto również wspomnieć, że w ostatnich dniach grudnia szeregi Jordan Brand zasiliła wschodząca gwiazda parkietów NBA, Luka Dončić, co dla obu stron mogło mieć walny wpływ na decyzję o przedwczesnym zakończeniu współpracy.

Wyprzedaż Under Armour! Ponad 1500 produktów do 70% taniej!

NBA: Luka Dončić dołączy do Jordan Brand?

NBA: Collisonowi się odmieniło, chce wrócić do gry

NBA: Aron Baynes rozchwytywany. Clippers pierwsi w kolejce


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments