Wyniki NBA: 31 punktów Doncicia, mistrzowie zatrzymani i kontuzja Paula George’a

11
6684

Luka Doncić zdobył 31 punktów, z czego aż 15 w czwartej kwarcie, dzięki czemu Mavericks wygrali z Nets. Terry Rozier zdobył 30 punktów, ale to Devonte Graham trafił najważniejszy rzut w spotkaniu Cavs – Hornets i zapewnił Szerszeniom zwycięstwo. Po przegranej z Rockets drużyna Denver Nuggets wygrała z Pacers, a Michael Porter Jr. zdobył 25 punktów (Nikola Jokić i Jamal Murray po 22). Miami Heat zatrzymali Toronto Raptors na zaledwie 76 punktach, co jest najmniejszą zdobyczą w tym sezonie spośród wszystkich drużyn! W ostatnim spotkaniu tej nocy Clippers pewnie pokonali Pistons, ale w trakcie meczu Paul George udał się do szatni i nie wrócił już do gry. Miał problem ze ścięgnem udowym. Nie wiadomo jeszcze czy uraz jest poważny.

Cleveland Cavaliers – Charlotte Hornets 106:109

Statystyki na ESPN

• Przez dłuższą część spotkania to Cavaliers byli stroną przeważającą. Trafienia Collina Sextona (21pkt), Kevina Love’a (18pkt) czy Cediego Osmana (17pkt) pozwoliły na wypracowanie nawet 11-punktowej przewagi.
  • Defensywa gospodarzy nie była jednak w stanie znaleźć odpowiedzi na szalejącego Terry’ego Roziera. 25-latek zakończył spotkanie z dorobkiem 30 oczek i był fundamentalnym elementem runu 16:3 w końcówce.
  • Solidnym wsparciem z ławki okazał się Dwayne Bacon, autor 15 punktów.
  • Trójkę na 23 sekundy przed końcem dorzucił Devonte’ Graham (16 punktów i 11 asyst). Wówczas Hornets prowadzili 106:103 i już do końcowej syreny nie pozwolili Cleveland na zniwelowanie przewagi.
  • Tym samym „Szerszenie” przerywają fatalną serię sześciu porażek z rzędu i stawiają mały krok w kierunku 8. miejsca w tabeli Konferencji Wschodniej.

relacja: Krzysztof Dziadek

Wyprzedaż Under Armour! Ponad 1500 produktów do 70% taniej!

Indiana Pacers – Denver Nuggets 116:124

• Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Trafienia T.J.’a Warrena (20p) i Jeremy’ego Lamba (30 punktów, 5/5 za trzy) pozwoliły Pacers na szybkie wypracowanie 14-punktowej przewagi. Mimo nieskuteczności zza łuku goście już w drugiej kwarcie zdołali zniwelować straty, a do szatni schodzili ze startą zaledwie dwóch oczek.
  • Prawdziwa rywalizacja rozpoczęła się w trzeciej odsłonie. Obie ekipy poszły na wymianę ciosów, co zaowocowało kolejną, wyrównaną kwartą. Wsparcie dla wiodących prym zawodników okazywali wówczas Domantas Sabonis (18 punktów, 9 zbiórek, 9 asyst), a po drugiej stronie Jamal Murray (22pkt) czy wchodzący z ławki Michael Porter Jr (25pkt) – najlepszy strzelec Denver tego wieczoru, dla którego był to również dotychczasowy rekord kariery.
  • W kolejnych fragmentach Nuggets zdołali nieco odskoczyć z wynikiem, a ich przewaga utrzymywała się przez dłuższy czas. Na wysokości zadania stanął wówczas Nikola Jokić (22pkt), który dopiero w końcówce zdołał odnaleźć odpowiedni rytm.
  • Na niespełna minutę przed końcową syreną Pacers zdołali zmniejszyć stratę do zaledwie sześciu oczek, lecz ostatecznie nie wykorzystali nadarzających się okazji.
  • Zawiódł Aaron Holiday, który po kilku obiecujących spotkaniach notuje spadek formy. 23-latek zakończył spotkanie z dorobkiem 6 punktów. 21 oczek zdobył z kolei Myles Turner.

Miami Heat – Toronto Raptors 84:76

• Toronto Raptors zdobyli zaledwie 76 punktów.
  • Jedynym graczem pierwszej piątki Heat, który zdobył więcej niż 8 punktów był Bam Adebayo – 15 punktów i 14 zbiórek. Jimmy Butler i Meyers Leonard rzucili po osiem oczek. Butler dodał 12 zbiórek i siedem asyst.
  • Wchodzący z ławki Goran Dragić i Tyler Herro zdobyli po 13 punktów.
  • Najwięcej dla Raptors rzucił Serge Ibaka – 19.
  • 76 punktów Raptors to ich najmniejsza zdobycz punktowa od czterech lat i najgorszy wynik spośród wszystkich drużyn tym sezonie.
  • Raptors grali bez kontuzjowanych Marka  Gasola i Pascala Siakama.

Chicago Bulls – Utah Jazz 98:102

Minnesota Timberwolves – Golden State Warriors 99:84

Dallas Mavericks – Brooklyn Nets 123:111

• Mavs do wygranej poprowadził oczywiście Luka Doncić, który zdobył 31 punktów i miał 13 zbiórek oraz siedem asyst.
  • Aż 15 z tych 31 punktów Doncić zdobył w czwartej kwarcie, którą gospodarze wygrali 30:18 (jeszcze 11 minut przed końcem spotkania Nets prowadzili 96:95).
  • 25 punktów zdobył wchodzący z ławki Seth Curry (5/5 za3), a 18 dodał Maxi Kleber (jego rekord sezonu).
  • Mavericks musieli sobie radzić bez Kristapsa Porzingisa, który ma problemy z kolanem, ale nie tym, w którym miał zerwane więzadła krzyżowe oraz Tima Hardawaya Jr., który ma naciągnięte ścięgno udowe.
  • Najwięcej punktów dla Nets zdobył Spencer Dinwiddie – 19.

San Antonio Spurs – Oklahoma City Thunder 103:109

Sacramento Kings – Memphis Grizzlies 128:123

Los Angeles Clippers – Detroit Pistons 126:112

• Najwięcej punktów dla Clippers zdobyli rezerwowi: Montrezl Harrell zdobył 23, a Lou Williams 22.
  • Kawhi Leonard spędził na boisku 25 minut i zdobył 18 punktów (8/16 z gry). Miał też sześć zbiórek i pięć asyst oraz dwa przechwyty.
  • Do przerwy Clippers prowadzili 69:63, ale trzecią kwartę wygrali 37:16 i utrzymali bezpieczną przewagę do końca spotkania.
  • Niespełna cztery minuty przed końcem drugiej kwarty Paul George udał się do szatni i nie wrócił już do gry. Miał problem ze ścięgnem udowym. Nie wiadomo jeszcze czy uraz jest poważny i spowoduje absencję gracza w kolejnych spotkaniach.

• Poprzedni artykułNBA: Jimmy Butler rozstaje się z Jordan Brand
    Następny artykułASG: Poznaliśmy pierwsze wyniki głosowania
    Założył PROBASKET w 2001 roku. Pisał o koszykówce w Dzienniku Metro i Onet.pl. Od 12 roku życia trenował kosza. Studiował w USA, gdzie grał z drużyną Junior College'u w mistrzostwach Stanów Zjednoczonych. Po powrocie do Polski przez cztery lata był trenerem na poziomie kadetów i juniorów. Skomentował ponad 100 meczów NBA i WNBA w Orange sport i Canal+ Sport oraz Igrzyska Olimpijskie w nSport HD. W latach 2013-2016 pełnił rolę rzecznika prasowego reprezentacji Polski koszykarzy. Był z kadrą na dwóch EuroBasketach - współtworzył projekt Kosz Kadra. Przez sześć lat w Polskiej Lidze Koszykówki wdrażał strategię komunikacji (WWW, video i Social Media). Jest specjalistą w dziedzinie Public Relations oraz Marketingu w sporcie. Obecnie prowadzi polskie biuro prasowe Jeremiego Sochana oraz odpowiada za kwestie marketingowe Sochana na Polskę.