NBA: Jest kolejna wymiana! Bryn Forbes zmienia barwy

0
4348

Karuzela transferowa powoli zaczyna nabierać rozpędu. Jak donosi Adrian Wojnarowski, barwy klubowe zmieni Bryn Forbes, który z San Antonio Spurs przeniesie się do Denver Nuggets. W wymianie brały udział trzy zespoły.

Dla Forbesa będzie to już drugi w karierze rozbrat z San Antonio. Latem 2020 roku zawodnik przeniósł się z Teksasu do Milwaukee Bucks, z którymi następnie zdobył mistrzostwo NBA. Po roku przerwy 28-latek wrócił do ekipy San Antonio Spurs, gdzie w obecnym sezonie notował średnio 9 punktów na spotkanie.

W wymianę zaangażowane były trzy drużyny. W zamian za obrońcę Denver Nuggets posłali do Boston Celtics P.J.’a Doziera i Bol Bola. Ekipa ze wschodniego wybrzeża do San Antonio oddała natomiast Juancho Hernangomeza oraz wybór drugiej rundy draftu 2028.

Sprowadzenie Forbesa ma za zadanie oczywiście polepszenie skuteczności zza łuku. Jak podaje ESPN Stats & Information, 28-latek w ostatnich czterech sezonach posiada trzecią najlepszą skuteczność rzutów trzypunktowych w lidze (lepsi od niego są jedynie Seth Curry i Joe Harris). Z informacji Second Spectrum wynika natomiast, że zawodnik może pochwalić się także piątą skutecznością, jeśli chodzi o rzuty typu catch-and-shoot w ciągu ostatnich dwóch rozgrywek.

Dla Bostonu ta wymiana oznacza zaoszczędzenie około 3 milionów dolarów, co pomoże im ominąć podatek od luksusu. Już na ten moment wiadomo, że w obecnym sezonie na parkiecie nie zobaczymy P.J’a Doziera, który nabawił się kontuzji więzadła krzyżowego. Przynajmniej trzy miesiące przerwy czekają także Bol Bola, który kilka dni temu poddał się operacji stopy. Według wstępnych informacji ekipa z Bostonu nie zamierza jednak zwalniać swoich nowych graczy, a poczekać aż latem dobiegną końca ich umowy. W ten sposób zyskają sporą elastyczność w ruchach kadrowych, dzięki tzw. Prawie Birda.