Klay Thompson jest wciąż daleki od wznowienia aktywności z piłką w ręku. O aktualnych szczegółach rehabilitacji rzucającego obrońcy Golden State Warriors opowiedział ojciec Klaya Mychal.

W wywiadzie z Kerith Burke z NBC Sports Bay Area Mychal Thompson ujawnił kilka faktów związanych z rehabilitacją Klaya. Jak można było się domyślać, aktualny etap leczenia wciąż wyklucza jakąkolwiek większą aktywność gwiazdor Warriors. Klay na zbyt wiele nie może sobie pozwolić.

„Wszystko, co [Klay] może teraz robić, to jedynie terapia oparta na zajęciach w basenie, spacery i tego typu nieobciążające rzeczy” – zdradził w wywiadzie Thompson.

Według prognoz Thompsona seniora Klay do pierwszych zajęć na koszykarskim boisku może zostać dopuszczony dopiero za kilka miesięcy. Sztab medyczny opiekujący się liderem Wojowników koncentruje się aktualnie na konsekwentnym wzmacnianiu gojącego się ścięgna.

Były zawodnik Los Angeles Lakers zdradził również w trakcie rozmowy, że syn bardzo tęskni za boiskiem, jednak od czasu, gdy przebywa na ławce Wojowników, jego kondycja mentalna uległa znacznej poprawie. Przebywanie na ławce Wojowników blisko kolegów bardzo mu pomaga.

„W tym roku radzi sobie znacznie lepiej, ponieważ jest blisko zespołu” – wyjaśniał Mychal. „Będąc z dala od zespołu, czujesz się odizolowany, nie czujesz się jego częścią. Mimo że on nie gra, po prostu siedzi na ławce i kibicuje chłopakom, czuje, że jest częścią tej drużyny.”

Klay doznał kontuzji zaledwie kilka godzin przed zeszłorocznym draftem, gdy Warriors z drugim numerem wybrali Jamesa Wisemana. Informacja o zerwaniu ścięgna Achillesa była dla niego oraz całego środowiska Warriors druzgocącą wiadomością. Lider GSW wracał do gry po wielu miesiącach rehabilitacji spowodowanej zerwaniem wiązadeł krzyżowych w szóstym meczu finałów przeciwko Raptors. Ten sezon miał ponownie należeć do niego i Stepha Curry. Po roku przerwy Splash Brothers znowu mieli być postrachem ligi. Zamiast tego Klay wylądował na stole operacyjnych i poza grą znalazł się drugi rok z rzędu.

Mimo utraty Thompsona Warriors w obecnym sezonie walczą bardzo dzielnie. Po dość słabym początku zaczynają notować coraz lepsze występy. Obecnie z bilansem 19-15 plasują się na siódmym miejscy tabeli Konferencji Zachodniej i mają duże szanse na awans do fazy playoffs. Świetny sezon rozgrywa Stephen Curry. Obrońca Dubs kilkoma spektakularnymi występami udowodnił krytykom, że jego czas jeszcze długo nie przeminie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here