NBA: Ale poleciał! Dennis Smith Jr. wciąż to ma!

0
2096

W Nowym Jorku nie mógł się odnaleźć. Poprosił nawet o odesłanie do G League. Knicks wytransferowali go jednak do Detroit Pistons. Dennis Smith Jr. pokazał minionej nocy, że wciąż potrafi latać nad obręczami! Może nie był to wsad sezonu, ale na pewno efektowne zagranie!

Dennisa Smitha Jr. to 9. numer Draftu z 2017 roku. Karierę rozpoczynał w Dallas Mavericks. Jej początek był bardzo obiecujący. Spędzając na boisko średnio 30 minut rzucał 15,2 punktu na mecz. Dużo rzucał, czasem sporo pudłował, ale pokazał, że ma potencjał i może zostać w NBA na wiele lat.

31 stycznia 2019 roku został jednak wytransferowany do New York Knicks (razem z DeAndre Jordanem i Wesleym Matthewsem). W zamian do Dallas przyszli: Kristaps PorzingisTim Hardaway Jr., TreyBurke i Courtney Lee.

Po transferze do Nowego Jorku Smith zaliczył jeszcze udanych spotkań, ale potem miał problemy ze zdrowiem i nie mógł się przebić do rotacji. W tym sezonie zagrał tam tylko w trzech meczach, dlatego poprosił o możliwość gry w zapleczu NBA – G-League.

Wtedy jednak Knicks wytransferowali go do Detroit Pistons, gdzie dostał nową szansę.

W barwach Tłoków rozegrał do tej pory dziewięć spotkań, cztery z nich w pierwszej piątce. W Michigan osiąga średnie na poziomie 7.9 punktu, 3.2 asysty i 1.9 zbiórki. Trafia przy okazji 46 procent rzutów z gry i 33 procent prób zza łuku. Na parkiecie spędza średnio prawie 19 minut.

Ostatnio pisaliśmy też o możliwym wsadzie sezonu. Podobny do Smitha Jr., ale jednak bardziej efektowny z uwagi na to, co stało się z obrońcą – wsad Anthony’ego Edwardsa możecie zobaczyć tutaj.

Grupa dyskusyjna PROBASKET – https://www.facebook.com/groups/proba…​ 

PROBASKET na Facebooku – https://www.facebook.com/probasketpl/​ 

SoundCloud – https://soundcloud.com/probasketpl/tr…​ 

YouTube – https://www.youtube.com/channel/UCxy7…​ 

Podcasty Apple – dawny iTunes – https://podcasts.apple.com/pl/podcast…​ 

Spotify – https://open.spotify.com/show/4DCmBkG…​ 

Archiwum Podcastów – https://probasket.pl/category/podcast…
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj