Świeżo upieczony Mistrz NBA Giannis Antetokounmpo z każdym kolejnym rokiem pogłębia swoje przywiązanie do miasta i społeczności Milwaukee. MVP tegorocznych Finałów kupił właśnie udziały w grających w MLB Milwaukee Brewers.


Poznaj najlepszy newsletter o NBA – unikatowe treści, których nie znajdziesz nigdzie indziej!

Miasto Milwaukee znaczy dla mnie bardzo wiele. Jestem zaszczycony, że mogę dołączyć do grupy właścicielskiej Brewers, aby jeszcze zwiększyć moje zaangażowanie i oddanie dla tej wspaniałej społeczności. Jestem bardzo dumny z mojego miasta i jestem podekscytowany tym, co możemy razem zbudować. – czytamy w oficjalnym komunikacie wydanym przez 26-latka. Do opinii publicznej nie została jednak jeszcze podana konkretna ilość udziałów, których właścicielem staje się Giannis.

Według doniesień Antetokounmpo zaczął interesować się wykupieniem udziałów już podczas kontynuacji sezonu 2019-20 w „bańce” w Orlando. Miał wtedy poinstruować swoich przedstawicieli, aby dotarli do organizacji Brewers i uzgodnili transakcję z większościowym właścicielem i prezesem zespołu Markiem Attanasio.

Jesteśmy zaszczyceni, że Giannis dołączył do naszego zespołu inwestorów. – powiedział Attanasio. – Giannis jest wspaniałym sportowcem, mistrzem świata i prawdziwym lokalnym bohaterem o międzynarodowej sławie. – dodał.

Grek nie jest pierwszą gwiazdą NBA, która zdecydowała się na podobną inwestycję. Wcześniej LeBron James kupił część udziałów w Boston Red Sox, Magic Johnson w Los Angeles Dodgers, a Michael Jordan w Miami Marlins.

4 KOMENTARZE

  1. klubowe mistrzostwo świata, co ma do tego reprezentacja? nie ma KMŚ jak w piłce ale chyba nikt nie ma wątpliwości że najlepsze kluby grają w NBA…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here