Zawodnicy Los Angeles Clippers rzekomo bardzo entuzjastycznie zareagowali na wieści o tym, że obowiązki pierwszego trenera przejmie Tyronn Lue. Ten ma na swoim koncie mistrzostwo zdobyte z Cleveland Cavaliers, co bez cienia wątpliwości daje mu prawo wyznaczania nowych reguł. 

W poprzednim sezonie Ty Lue pracował jako główny asystent Doca Riversa i zaraz po jego zwolnieniu ze stanowiska pierwszego trenera Los Angeles Clippers, Lue stał się jednym z głównych kandydatów do przejęcia posady. Przed nim jednak bardzo trudne zadanie. LAC w bardzo słabym stylu odpadli z rywalizacji o mistrzostwo NBA. Prowadzili już 3-1 w serii z Denver Nuggets, by następnie przegrać trzy kolejne spotkania. 

Zatem przed nowym szkoleniowcem sporo pracy, zwłaszcza nad zbudowaniem odpowiedniej atmosfery, bo ta stanowiła największy problem. Zresztą sami gracze, m.in. Paul George, czy Lou Williams otwarcie mówili o tym, że zabrakło między nimi dobrego zrozumienia. W momencie, w którym LAC mieli przypieczętować awans do finałów zachodniej konferencji, ten “brak zrozumienia” rozłożył drużynę na łopatki. To więc zadanie numer jeden dla Lue.

Jakich natomiast zmian możemy spodziewać się już na parkiecie? Clippers dali mu 5-letni kontrakt za 7 milionów dolarów rocznie, bo uważają go za “elitarnego taktyka”. Lue faktycznie jest niezwykle bystry, jeśli chodzi o przygotowanie drużyny do rywalizacji na parkiecie, co pokazywał pracując z Cleveland Cavaliers. Celem Clippers ma być znaczące przyspieszenie tempa gry i poprawa tzw. ball-movement, czyli przenoszenia piłki po atakowanej stronie parkietu. W ten sposób Clippers mają kreować lepsze pozycje rzutowe.

Co więcej, Lue kosztem minut Paula George’a i Kawhiego Leonarda – obaj rzekomo byli za zatrudnieniem go na to stanowisko – ma testować rolę zadaniowców, bowiem ci także w kluczowym momencie play-offów zawiedli. W tym wszystkim nowemu trenerowi będzie pomagał jego świeżo upieczony asystent, czyli Chauncey Billups. Doświadczenie i autorytet Billupsa mają pomóc Clippers w zbudowaniu odpowiednich relacji wewnątrz ekipy. 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj