Kocha się go lub nienawidzi. Charlesa Barkley’a oraz jego kontrowersyjnych wypowiedzi nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi koszykówki. Tym razem uczestnik Finałów NBA z 1993 roku zabrał głos w spawie powołań do zbliżającego się wielkimi krokami Meczu Gwiazd.


Wypowiedź dotyczyła nominacji na reprezentantów Konferencji Zachodniej. Barkley wyraził opinię, że Jordan Clarkson zasłużył aby znaleźć się po raz pierwszy w karierze wśród najlepszych z najlepszych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby ekspert TNT nie dokończył swojej myśli. Myśli, w której powiedział, że powinno się to odbyć kosztem Anthony’ego Davisa.

„Clarkson jest w tym roku najlepszym graczem z ławki w NBA. Jazz mają najlepszy bilans w lidze. Czego chcieć więcej? Ludzie nie zauważają, że on jest fantastyczny w tym sezonie. Dlatego właśnie umieściłem go na swojej liście. (…) Anthony Davis nie grał jak All-Star. Ta nominacja to nie jest nagroda za całokształt. (…) Mówimy o tym, kto ma najlepszy sezon, a nie kto jest lepszym graczem.” – powiedział Barkley.

Spójrzmy na liczby. Jordan Clarkson notuje średnio 18.2 punkty na przestrzeni ponad 26 minut spędzanych na parkiecie. Rozgrywając najlepszą kampanię w swojej dotychczasowej karierze, już na obecnym etapie rozgrywek jest uważany za głównego faworyta do zgarnięcia statuetki dla topowego rezerwowego NBA. Obrońca Jazz znacząco poprawił w tym sezonie skuteczność rzutów zza łuku, co wywarło duże piętno na grze całej drużyny. Drużyny, mogącej pochwalić się najlepszym bilansem w lidze, rozpatrywanej w gronie pretendentów do tytułu.

Po drugiej stronie mamy zawodnika wybitnego, wielokrotnego All-Stara, aktualnego Mistrza NBA, niewykluczone, że najlepszego podkoszowego najlepszej ligi świata. Wszystkie przymiotniki, których moglibyśmy użyć, aby opisać Anthony’ego Davisa stają się jednak w tym sezonie mniej jaskrawe. Zawodnik notuje w obecnych rozgrywkach średnio „jedynie” 22.5 punkty, 8.4 zbiórki oraz 1.8 bloki na mecz. Dodatkowo z gry na długie tygodnie wykluczyła go kontuzja Achillesa, która może również przekreślić jego ewentualny występ w Meczu Gwiazd.

Kto waszym zdaniem jest wyżej w hierarchii ligowej w tym sezonie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here