Cavaliers definitywnie stracili cierpliwość do Kevina Portera Jr. Transfer zawodnika był jedynym słusznym rozwiązaniem dla obu stron. Po tygodniu poszukiwań i negocjacji Koby Altman w końcu znalazł chętnych na przejęcie kontraktu 20-letniego zawodnika. Porter Jr. został odesłany do Houston Rockets, w zamian Cavs zyskali chroniony pick w drugiej rundzie draftu – podaje Adrian Wojnarowski z ESPN.
Decyzja o rozstaniu z 20-letnim obrońcą podjęta została niemal natychmiast po jego zeszłotygodniowym wybuchu. Zawodnik wpadł w szał, gdy dostrzegł, że jego szafkę zajął pozyskany z Nets Taurean Prince. Porter nie zaakceptował faktu, iż jego nowa szafka znalazła się w części szatni, którą zajmowali młodzi i mniej wpływowi zawodnicy Cavaliers.
Rozjuszonego zawodnika nie zdołał uspokoić nawet interweniujący osobiście Altman. Zarząd Cavs nie miał innego wyjścia, dla krnąbrnego zawodnika musiał jak najszybciej znaleźć nowy klub. Działania zmierzające do wymiany prowadzone były już w trakcie weekendu. Na transfer niesfornego zawodnika zdecydowali się ostatecznie Rockets.
W trwającym sezonie wychowanek Uniwersytetu Południowej Kalifornii nie zdążył z powodów osobistych rozegrać ani jednego spotkania. W poważne problemy wpadł w listopadzie, gdy został zatrzymany przez policje po rozbiciu samochodu na autostradzie. Oskarżono go dodatkowo o niewłaściwe przewożenie broni oraz posiadanie marihuany. Mimo iż zarzuty zostały ostatecznie wycofane, reputacja 20-latka zmieniła się diametralnie.
Według doniesień Tima MacMahona z ESPN Rockets w pracę z Porterem zamierzają zaangażować Johna Lucasa. Być może to on zdoła uratować załamującą się karierę utalentowanego zawodnika.
W swoim debiutanckim sezonie Kevin Porter Jr. notował statystyki na poziomie 10 punktów, 3,2 zbiórek i 2,2 asyst na mecz. Trafiał ze skutecznością 44,2% z pola oraz 33,5% zza łuku. W barwach Cavaliers rozegrał 50 spotkań.
Wspieraj PROBASKET
- NBA: Historyczny występ drugoroczniaka Jazz! Dorównał Johnowi Stocktonowi
- Wyniki NBA: 22 asysty gracza Jazz! LeBron i Luka błysnęli, powrót Reavesa. Trwa seria Sixers, Warriors rozbici
- NBA: Poznaliśmy składy drużyn Meczu Gwiazd. Dołączył lider Clippers
- NBA: Jest transfer! James Harden odchodzi z Los Angeles Clippers!
- NBA: Nikola Vucević zmienia klub! W końcu powalczy o coś więcej niż play-in?
- NBA: Karuzela transferów ruszyła! Timberwolves, Bulls i Pistons dogadali wymianę
- NBA: Konkurs wsadów zyska nowe życie? All-Star wchodzi do gry
- NBA: Wielka wymiana między Grizzlies a Jazz! Co z Morantem?
- NBA: To już koniec? LeBron i Lakers gotowi na rozstanie
- NBA: Cavs poszukają jeszcze transferu? Są trzy pomysły na ich wymiany










