Cavaliers definitywnie stracili cierpliwość do Kevina Portera Jr. Transfer zawodnika był jedynym słusznym rozwiązaniem dla obu stron. Po tygodniu poszukiwań i negocjacji Koby Altman w końcu znalazł chętnych na przejęcie kontraktu 20-letniego zawodnika. Porter Jr. został odesłany do Houston Rockets, w zamian Cavs zyskali chroniony pick w drugiej rundzie draftu – podaje Adrian Wojnarowski z ESPN.


Decyzja o rozstaniu z 20-letnim obrońcą podjęta została niemal natychmiast po jego zeszłotygodniowym wybuchu. Zawodnik wpadł w szał, gdy dostrzegł, że jego szafkę zajął pozyskany z Nets Taurean Prince. Porter nie zaakceptował faktu, iż jego nowa szafka znalazła się w części szatni, którą zajmowali młodzi i mniej wpływowi zawodnicy Cavaliers.

Rozjuszonego zawodnika nie zdołał uspokoić nawet interweniujący osobiście Altman. Zarząd Cavs nie miał innego wyjścia, dla krnąbrnego zawodnika musiał jak najszybciej znaleźć nowy klub. Działania zmierzające do wymiany prowadzone były już w trakcie weekendu. Na transfer niesfornego zawodnika zdecydowali się ostatecznie Rockets.

W trwającym sezonie wychowanek Uniwersytetu Południowej Kalifornii nie zdążył z powodów osobistych rozegrać ani jednego spotkania. W poważne problemy wpadł w listopadzie, gdy został zatrzymany przez policje po rozbiciu samochodu na autostradzie. Oskarżono go dodatkowo o niewłaściwe przewożenie broni oraz posiadanie marihuany. Mimo iż zarzuty zostały ostatecznie wycofane, reputacja 20-latka zmieniła się diametralnie.

Według doniesień Tima MacMahona z ESPN Rockets w pracę z Porterem zamierzają zaangażować Johna Lucasa. Być może to on zdoła uratować załamującą się karierę utalentowanego zawodnika.

W swoim debiutanckim sezonie Kevin Porter Jr. notował statystyki na poziomie 10 punktów, 3,2 zbiórek i 2,2 asyst na mecz. Trafiał ze skutecznością 44,2% z pola oraz 33,5% zza łuku. W barwach Cavaliers rozegrał 50 spotkań.


2 KOMENTARZE

  1. Przypał dla całej NBA. Gówniarz odstawił cyrk i już ma nowego pracodawcę. A zatem panie Drummond, Love, Allen i pewnie paru innych niezadowolonych z gry w Cavs – wiecie co robić.

  2. Warto by wspomnieć o wysokości jego kontraktu
    2020-21 – $2,033,160
    2021-22 – $2,130,240
    2022-23 – $3,845,083 opcja zespołu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj