Bob Myers jest „niemal pewny”, że w trakcie tegorocznych wakacji Warriors zaproponują Curry’emu kolejną umowę. Szefowie kluby z San Francisco chcą zatrzymać swojego lidera na następne lata. Za jego lojalność zapłacić zamierzają naprawdę dużo.

Stephen Curry na rynek wolnych agentów wejdzie dopiero po kolejnym sezonie, jednak Warriors jego usługi planują zabezpieczyć już tego lata. Według Myersa wartość kolejnego 4-letniego kontraktu opiewa na kwotę 215,4 mln dolarów.

Były 2-krotny MVP może zostać pierwszym zawodnikiem w historii, z którym zawarto dwie ponad 200-milionowe umowy. W 2017 roku jako pierwszy gracz NBA, podpisał supermaxa na pięć lat o wartości 201 milionów dolarów, a teraz podpis pod 4-letnim przedłużeniem zapewni mu 215,4 miliona dolarów. Kontrakt obowiązywał będzie do końca sezonu 2025/26.

• 2022/23: 48,0 milionów dolarów
• 2023/24: 51,9 milionów dolarów
• 2024/25: 55,7 milionów dolarów
• 2025/26: 59,6 milionów dolarów

Planowane przez Warriors przedłużenie będzie zatem swoistą nagrodą za wieloletnią lojalność Curry’ego. Blisko 60-milionowe wynagrodzenie dla 37-letniego zawodnika wydaje się absurdalnie wysokie.

Curry spędził swoją 12-letnią karierę w Bay Area. W tym roku zapisał się na kartach historii Warriors, wyprzedzając na liście najlepszych strzelców legendarnego Wilta Chamberlaina. 33-letni lider Dubs nie zwalnia tempa i wciąż gra na nieprawdopodobnie wysokim poziomie. Zakończony przed tygodniem sezon był jednym z najlepszych w jego dotychczasowej karierze.

Wychowanek Davidson został królem strzelców sezonu 2020/21. Rozgrywki zakończył ze średnią 32 punkty na mecz, przy skuteczności 48,2% z pola oraz 42,1% zza łuku. Steph rozegrał sezon na poziomie tych, za które odbierał statuetki MVP.

Myers liczy na to, że wokół Curry’ego uda się zbudować kolejny mistrzowski skład. GM Wojowników zdaje sobie sprawę z faktu, że kolejny talent na miarę Stepha może się prędko nie pojawić.

„Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby znowu wygrywać. Jesteśmy im to winni. Zawodnicy z talentem na jego miarę trafiają się rzadko” – skwitował Myers.


5 KOMENTARZE

  1. Niech gra jak najdłużej. Jest niesamowity. Dzięki tym pieniądzom będzie miał motywacje do jeszcze lepszej gry. On czuje się młody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj