Po dość zaskakującej decyzji o zwolnieniu Jamesa Borrego kilka tygodni temu Charlotte Hornets nadal prowadzą poszukiwania nowego trenera. Wśród kandydatów do objęcia posady znalazł się Frank Vogel, jednak faworytem na stanowisko ma być inny dobrze znany na ligowych ławkach szkoleniowiec.

Po czterech latach współpracy Charlotte Hornets pożegnali się po zakończeniu sezonu zasadniczego z Jamesem Borrego. 44-latek prowadził drużynę do progresu od bilansu 23-42 w sezonie 2019/20 do 43-49 w tegorocznych rozgrywkach. Jak pokazał jednak swoją decyzją GM ekipy Mitch Kupchak, czas na zupełnie nowe otwarcie i bardziej gwałtowny krok w przód.

Wśród szerokiego grona kandydatów do objęcia Hornets wymieniane są takie nazwiska, jak Kenny Atkinson (asystent Warriors), Darvin Ham (asystent Bucks), Sean Sweeney (asystent Mavericks), czy Frank Vogel. Były szkoleniowiec Lakers odbył w tym tygodniu nawet fizyczną rozmowę z władzami klubu. Jak informuje Steve Bulpett z Heavy.com, faworytem do objęcia drużyny z Charlotte na ten moment jest jednak Mike D’Antoni.

D’Antoni ostatni sezon spędził na ławce Brooklyn Nets, gdzie jako wybitny specjalista doradzał Steve’owi Nashowi w kwestiach ofensywnych. Hornets mają być „podekscytowani” wizją przyszłości LaMelo Balla pod skrzydłami doświadczonego trenera. Ekipa z Charlotte wchodzi właśnie w kolejny etap swojej przebudowy, a występy w dwóch kolejnych turniejach play-in już ich nie satysfakcjonują.

71-letni już D’Antoni w swojej trenerskiej karierze prowadził łącznie pięć ekip. Najbardziej znany jest chyba jednak z zasiadania na ławce Houston Rockets, w których grę tchnął nowy pomysł na współczesną koszykówkę. Nie do końca się on w ostatecznym rozrachunku opłacił, jednak zdecydowanie został zapamiętany.

Czy widziałeś już najnowszy odcinek Podcastu PROBASKET LIVE? Michał Pacuda i Krzysztof Sendecki przez dwie godziny rozmawiali o rywalizacji w drugiej rundzie play-offów i planach zespołów na przyszły sezon. Nie zabrakło miejsca na analizy, przewidywania i ciekawostki – Zapraszamy!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments