Fala lukratywnych przedłużeń kontraktów w najlepszej koszykarskiej lidze świata nie zamierza wyhamowywać. Shams Charania poinformował właśnie o podpisaniu wieloletniej umowy przez Terry’ego Roziera i Charlotte Hornets.

Po najlepszym sezonie w swojej zawodowej karierze Terry Rozier został nagrodzony przez włodarzy klubu z Charlotte. Nowa umowa obowiązywać będzie przez cztery lata aż do sezonu 2025-26 i opiewać na 97 mln dolarów. Zawodnik stanie się tym samym jednym z dziesięciu najobficiej opłacanych obrońców ligi. Rozier ma jednak przed sobą jeszcze rok starej umowy, w którym zarobić ma ponad 17 mln dolarów. Oznacza to, że w ciągu najbliższych pięciu lat zawodnik zagwarantowane ma już przeszło 114 mln dolarów.

W swoim szóstym sezonie na parkietach NBA 27-latek notował średnio 20.4 punktów, 4.2 asysty oraz 1.3 odbioru, rzucając na 46% skuteczności z gry. Dodajmy, że wszystkie wspomniane statystyki był najwyższymi w jego dotychczasowej karierze.

Przedłużenie umowy z Rozierem nie jest pierwszym ruchem tego off-season dla Hornets. Wcześniej klub związał się na dłużej z trenerem Jamesem Borrego oraz sprowadził Kelly’ego Oubre Jr’a. Michael Jordan i spółka w drafcie wybrali z 11 numerem Jamesa Bouknighta.