Paul George nie musiał długo czekać, aby zobaczyć, co Rajon Rondo może wnieść do gry Los Angeles Clippers. Weteran zadebiutował w barwach nowego zespołu w niedzielnych derbach Los Angeles i choć na parkiecie spędził tylko 13 minut, to PG13 i tak był pod wrażeniem gry 35-latka.

Rondo był na ograniczonych minutach, udało mu się zanotować dwa punkty, trzy zbiórki i cztery straty. Clippers pewnie pokonali Lakers, a George przyznał, że widzi w Rondo kogoś, kto w rodzaju Russella Westbrooka, z którym grał w Oklahoma City Thunder. George dodaje, że taki rozgrywający odciąży jego i Kawhia Leonarda z pewnych obowiązków.

Myślę, że pozwoli nam to zaoszczędzić nieco energii. Mogę to porównać do relacji, jaką miałem z Russem, który kreował dla mnie wiele pozycji rzutowych. Tutaj będzie ta sama sytuacja. Rondo potrafi dostać się w pomalowane i odrzucić, wie, jak rozgrywać – powiedział George. Rondo wygrał w przeszłości dwa mistrzostwa – w 2008 roku z Boston Celtics i w zeszłym sezonie z Los Angels Lakers. Z miejsca stał się jednym z najbardziej szanowanych weteranów w szatni.

Rondo jest liderem, rozgrywającym, prawdziwym generałem. Będziemy się go słuchać, widzę w nim przywódcę tej grupy. (…) Właśnie kogoś takiego potrzebujesz w szatni, kogoś kto powie to, co musi zostać powiedziane – dodał PG13. Właśnie po to Clippers oddali Lou Williamsa do Atlanta Hawks w zamian za Rondo – liczą, że będzie on nie tylko ulepszeniem na pozycji rozgrywającego, ale również stanie się wokalnym liderem, kimś, kogo tej ekipie wyraźnie brakowało.

Rondo wszedł z ławki i zaliczył stratę w swoim pierwszym posiadaniu. Jednak już w kolejnym przechwycił piłkę i podał do Nicolasa Batuma, który trafił za trzy. Ty Lue przyznał, że było widać po Rondo, że ni grał od 22 marca. Wtedy Hawks zmierzyli się właśnie z Clippers. Rondo rozmawiał już z kolegami z drużyny, wliczając w to George’a i Leonarda, o tym, jak ułatwić im grę, gdzie i jak lubią dostawać piłkę.

Chcę być blisko drużyny i uczyć się jej nawyków i tego, co chce od nas trener. Nie potrafię wskazać jednej rzeczy, której potrzebujemy, aby zdobyć mistrzostwo. Chcę pomóc tak bardzo, jak tylko będę w stanie. Oczywiście, że mamy jeden wspólny cel – przyznał Rondo. Sam Lue zauważył, że szybkość gry z Rondo na parkiecie już jest zdecydowanie lepsza. Przy okazji wierzy, że Clippers będą w stanie egzekwować zagrywki jeszcze lepiej, a George i Leonard rzucać będę z jeszcze lepszych pozycji.

Będzie kluczowym elementem układanki. Potrafi znajdywać partnerów w odpowiednich miejscach, a w defensywie wie, gdzie się ustawiać. Grał w poprzednich rozgrywkach z moim bratem, który mówił o nim w samych superlatywach. Jesteśmy podekscytowani tym, że zagra dla nas. Będzie odgrywał kluczową rolę w naszych próbach wygrania mistrzostwa – dodał Marcus Morris Sr.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj