Weteran wśród rozgrywających znów powalczy o mistrzostwo NBA, tym razem w koszulce Los Angeles Clippers. Atlanta Hawks porozumiała się z LAC w sprawie transferu weterana i w zamian pozyskała dobrego znajomego. 


Jako pierwszy o transferze poinformował Shams Charania z The Athletic. Los Angeles Clippers stwierdzili, że potrzebują wsparcia na rozegranie. Postanowili porozmawiać na ten temat z Atlantą Hawks, która była gotowa oddać Rajona Rondo. Strony szybko doszły do porozumienia. Clippers w drugą stronę odeślą Lou Williamsa. Czy to na pewno dobry transfer dla zespołu z Miasta Aniołów? Lou był liderem z ławki, który wielokrotnie potwierdzał swoją wartość. 

Rondo ma w umowie 7,5 miliona dolarów za ten sezon i za kolejny. Latem 2022 roku trafi na rynek wolnych agentów. W 27 meczach bieżącego sezonu RR9 notował 3,9 punktu i 3,5 asysty. Trener Nate McMillan nie znalazł dla niego miejsca w rotacji. Poza tym weteran miał problemy z urazami. Sam Rondo oczekiwał po przenosinach do Hawks czegoś zupełnie innego. Clippers najwyraźniej mają na niego konkretny pomysł.

Sweet Lou w 42 meczach sezonu 2020/21 notował średnio 12,1 punktu i 3,4 asysty. To znacznie lepsze liczby od tych Rondo. Jednak Williams latem tego roku trafi na rynek wolnych agentów, więc LAC mogliby go stracić za bezcen. Postanowili nie ryzykować i w zamian zgarnąć gracza, który w poprzednim sezonie udowodnił, że może być kluczowym wsparciem dla zespołu walczącego o mistrzostwo. Jego wkład w sukces Los Angeles Lakers pozostaje niepodważalny. 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here