Philadelphia 76ers postanowiła dogadać transfer, w którym pozyskali George’a Hilla. Weteran będzie zabezpieczeniem z ławki przy okazji walki drużyny o mistrzostwo NBA. Tymczasem zgodnie z przewidywaniami, Norman Powell opuszcza Toronto Raptors i zasili ekipę z Oregonu. 

– Według informacji Adriana Wojnarowskiego z ESPN, Philadelphia 76ers dogadała się w sprawie transferu z Oklahomą City Thunder oraz New York Knicks. W efekcie George Hill przenosi się do Philly, natomiast Thunder pozyskują Tony’ego Bradleya oraz Austina Riversa. Natomiast Terrance Ferguson zasili szeregi New York Knicks. Sixers mają jeszcze przehandlować do Oklahomy dwa picki z drugiej rundy draftu. Dodatkowo Knicks do Philly wysłali Iggy’ego Brazdeikisa. 

Hill na rynek wolnych agentów trafi dopiero za rok. W rozgrywkach 2021/22 otrzyma 10 milionów dolarów. W 14 meczach tego sezonu notował średnio 11,8 punktu trafiając 50,8 FG% i 38,6 3PT%. Austin Rivers w ostatnim czasie był poza rotacją swojego zespołu i czekał na transfer, by w końcu wrócić na ligowe parkiety.

– Natomiast Toronto Raptors porozumieli się w sprawie transferu Normana Powella. Zawodnik powędruje do Portland Trail Blazers, którzy w drugą stronę wyślą Gary’ego Trenra Jr’a oraz Rodneya Hooda. O wymianie Powella mówiło się od kilku dni. Było wielu zainteresowanych jego usługami i najwyraźniej to Blazers przedstawili ekipie z Kanady najlepszą propozycję. Powell w 42 meczach bieżące sezonu notował średnio 19,6 punktu trafiając 43,9 3PT% oraz 49,8 FG%.

W jego umowie jest opcja zawodnika za 11,6 miliona dolarów na kolejny sezon. Może z niej zrezygnować i latem tego roku przetestować rynek wolnych agentów. Trent Jr z kolei może trafić na rynek jako zastrzeżony agent. W tym sezonie notował 15 punktów trafiając 41,4 FG% i 39,7 3PT%. To najlepszy sezon w jego karierze. Hood na rynek trafi dopiero w 2022 roku.


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments