Szkoleniowiec Denver Nuggets, Mike Malone, uważa, że lider Samorodków nie jest wystarczająco brany pod uwagę w kontekście wyścigu o nagrodę dla najbardziej wartościowego gracza obecnych rozgrywek. Tym bardziej, że Serb jest aktualnie panującym MVP i rozgrywa kolejny niesamowity sezon.

– Myślę, że jest jednym z najbardziej niedocenianych MVP, o których mogę myśleć w kategoriach zwracanej uwagi – powiedział Michael Malone w wywiadzie dla ESPN. –Jeśli otworzysz słownik i spojrzysz na słowo „spójność” będzie tam zdjęcie Jokicia – dodał.

– Byliśmy przygotowani, że w tym sezonie Jamal Murray będzie nieobecny przez dłuższy czas. Kiedy do listy dodasz Michaela Portera Juniora i PJ Doziera to tegoroczne osiągnięcia Nikoli stają się jeszcze bardziej niewiarygodne – zauważył Malone.

Malone uważa, że Joker nie przyciąga tak dużej uwagi, jak inni kandydaci na MVP, gdyż nie generuje tak spektakularnych highlightów.

To znaczy, Nikola Jokić nie jest „seksowny” – kontynuuje. –Po prostu nie jest. Nie mam nic do Nikoli. Ale jeśli jesteś prawdziwym uczniem, trenerem, kimś, kto kocha grę we właściwy sposób, to na pewnym poziomie zauważasz, że należy go docenić – stwierdził.

– Nie zobaczycie go dunkującego nad kimś w Sports Center. Nie jest typem gracza po którego bloku piłka lądowałaby w trzecim rzędzie trybun. Ale jeśli cenisz podania, koszykarskie IQ, czytanie gry, to w jaki sposób każdego wieczoru zdobywa punkty, zbiórki, z punktu widzenia rozgrywania. To będziesz zachwycony. Poza tym ostatnio zacząłem słyszeć, że wreszcie zyskuje więcej uznania jako obrońca – dodaje.

Jokić zagrał we wszystkich 72 meczach dla Denver Nuggets w zeszłym sezonie, zdobywając średnio 26,4 punktu, przy 56% z gry (39% zza łuku), 10,8 zbiórek, 8,3 asysty i 1,3 przechwytu. Trzykrotny All-Star został pierwszym centrem od czasów Shaquille’a O’Neala, który sięgnął po MVP sezonu regularnego.

Według trenera Nuggets liczby Serba w obecnym sezonie są równie imponujące albo nawet i lepsze.
W obecnych rozgrywkach lider Denver notuje średnio 25,8 punktu, 14,2 zbiórek, 7 asyst i 1,4 przechwytu w 33 meczach, pomagając ekipie z Kolorado utrzymać szóstą pozycję w konferencji zachodniej, mimo że zespół jednocześnie zmaga się z wieloma kontuzjami.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments