To dopiero wiadomość. Dwie gwiazdy Hollywood zdecydowały się poruszyć historię opowiadającą o tym, w jaki sposób Nike przekonywało Michaela Jordana do podpisania z nimi kontraktu. Panowie Matt Damon i Ben Affleck uznali, że jest ona warta opowiedzenia. 

Za produkcją stoją Amazon Studios, Skydance Sports oraz Mandalay Pictures, zatem trzy wielkie wytwórnie, które połączyły siły, by zekranizować historię Sonny’ego Vaccaro – byłego szefa Nike, który z niezwykłą zawziętością walczył o to, by Michaela Jordan wraz z początkiem swojej profesjonalnej kariery dołączył do Nike. Działy się wówczas historyczne rzeczy, bowiem żaden sportowiec nie był wcześniej traktowany w sposób, w jaki Nike musiało podejść do MJ-a. 

Zatem Matt Damon oraz Ben Affleck – dwójka przyjaciół ponownie połączy siły. Wspomniane wytwórnie rzekomo są bliskie porozumienia w sprawie nowego filmu. Ten nie ma jeszcze oficjalnego tytułu oraz daty premiery. Wiemy tylko, że Affleck napisze scenariusz, wyreżyseruje film, a także w nim zagra. Damon z kolei ma wcielić się w główną rolę, co zostanie jeszcze potwierdzone. Na ten moment nie wiemy, czy w filmie pojawi się postać samego Michaela Jordana. 

Affleck zagra słynnego Phila Knighta, jednego z założycieli Nike. Historia skupi się na negocjacjach, jakie miały miejsce pomiędzy Nike i obozem Jordana w połowie lat 80., gdy MJ wchodził na wielką scenę zaraz po sezonie spędzonym z North Carolina Tar Heels. Koniec końców połączenie Nike i Jordana stało się absolutnie historycznym wydarzeniem. W zasadzie od nowa napisało cały podręcznik współpracy marki z gwiazdą światowego formatu. Z tej współpracy powstała marka Air Jordan. 

Była to niezwykle ważna współpraca dla sportu w ogóle. Wprowadziła zawodników oraz marki na zupełnie nowy poziom funkcjonowania. Film Damona i Afflecka ma się zorientować na wszystkich staraniach poczynionych wówczas przez Vaccaro. Nike nie było pierwszym wyborem Jordana, ale praca wykonana przez szefa Nike przekonała młodego sportowca, że warto marce z Oregonu zaufać. Bezpośrednią inspiracją dla filmu jest dokument “Sole Man” od ESPN, który opowiada historię Vaccaro.

Zobacz najnowszy podcast PROBASKET LIVE. Krzysztof Sendecki i Michał Pacuda omówili pierwszy tydzień play-offów NBA!

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj