Już na starcie sezonu NBA zapowiedziała, że drugą część terminarza na rozgrywki 2020/21 poznamy na przełomie lutego i marca, ponieważ liga chce poczekać na rozwój wydarzeń. W końcu terminarz został opublikowany. Co nas czeka w drugiej połowie sezonu?

W oświadczeniu prasowym liga informuje, że druga część sezonu rozpocznie się 10 marca, czyli po planowanej 5-dniowej przerwie, i zakończy 16 maja. W dniach 18-21 maja odbędzie się turniej play-in dla ekip z miejsc 8-10 obu konferencji, a play-offy NBA ruszą 22 maja. Terminarz meczów w dniach 10-16 maja zostanie skorygowany w odpowiednim czasie. Liga chce w tym wypadku poczekać na to, jak ułoży się rywalizacja, by odpowiednio zaplanować transmisje telewizyjne.

Musimy brać pod uwagę zmiany, które zajdą z powodu protokołu COVID-19. Mieliśmy okazję się przekonać, że ten może wykluczyć daną drużynę z gry nawet na parę tygodni. Liga w takich sytuacjach nie ma innego wyjścia i zmusza zespoły do rozgrywania nawet pięciu meczów w siedem dni. To niestety przekłada się na zdrowie graczy. Wszystko jednak po to, by sezon regularny zakończyć zgodnie z planem, czyli 16 maja. NBA poszła na rękę USA Basketball i chce wypuścić graczy przed rozpoczęciem Igrzysk w Tokio.

Druga połowa będzie szczególnie trudna dla San Antonio Spurs oraz Memphis Grizzlies. W 68 dni będą musieli rozegrać 40 meczów. 10 marca – pierwszego dnia po powrocie zmierzą się ze sobą zespoły, które dotąd były najbardziej dotknięte przez przerwy spowodowane protokołem COVID-19. Spurs zmierzą się z Mavericks, a Wizards zagrają z Memphis. Utah Jazz dzięki najlepszemu bilansowi w lidze może spodziewać się więcej meczów transmitowanych na całe Stany.

4 kwietnia dojdzie do kolejnego starcia w bitwie o LA. Lakers zmierzą się z Clippers i mamy nadzieję, że do tego czasu obie ekipy będą uzbrojone po zęby. Tydzień później LeBron James i spółką spróbują swoich sił przeciwko Brooklyn Nets. 2 maja zapowiedź finałów wschodu? Nets zagrają z Milwaukee Bucks. Sporo meczów telewizyjnych otrzymała także Philadelphia 76ers. Ogólnokrajowa telewizja pokaże ich trzy potyczki z Bucks.

Podane godziny spotkań są według naszego czasu. A codziennie rano zapraszamy na PROBASKET na wyniki, skróty i relacje!