Choć dla Los Angeles Lakers był to jeden z najbardziej rozczarowujących sezonów w historii, to ekipa z Miasta Aniołów wciąż pozostaje w czołówce najpopularniejszych zespołów w całej NBA. Ich koszulki po raz kolejny uplasowały się na czele rankingu pożądanych trykotów.

NBA ogłosiła listę najlepiej sprzedających się koszulek podczas drugiej części sezonu zasadniczego. Liczby te dotyczą trykotów sprzedanych wyłącznie w oficjalnym sklepie ligi – NBAStore.com. Pod względem zespołów w dalszym ciągu dominują Los Angeles Lakers, którzy wyprzedzają Philadelphia 76ers (wzrost sprzedaży związany z transferem Jamesa Hardena) i Golden State Warriors. Na 4. miejscu uplasowali się Chicago Bulls, z kolei piątą lokatę zajmują Brooklyn Nets.

Indywidualnie pierwszą lokatę wciąż zajmuje LeBron James, którego koszulki wciąż pozostają na „topie” pomimo fatalnego sezonu Lakers. Za jego plecami uplasowali się kolejno:

2. James Harden [76ers]
3. Stephen Curry [Warriors]
4. Kevin Durant [Nets]
5. Jayson Tatum [Celtics]

Co ciekawe, MVP rozgrywek i jeden z głównych kandydatów do zwycięstwa w tegorocznym plebiscycie – Nikola Jokić – zajmuje tu dopiero 15. miejsce, a Denver Nuggets nie załapali się nawet do czołowej dziesiątki. To pokazuje, jak ogromną rolę odgrywa w Stanach Zjednoczonych tzw. market, czyli „prestiż” danego miasta.

Czy widziałeś już najnowszy Podcast PROBASKET LIVE? Michał Pacuda i Krzysztof Sendecki przez dwie godziny rozmawiali o pierwszym tygodniu play-offów i bieżących wydarzeniach z NBA!

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments