NBA: Kolejny uraz gracza Denver Nuggets

0
1171

Kibice Denver Nuggets z pewnością wyobrażali sobie zupełnie inny początek sezonu w wykonaniu swojej drużyny. Po stracie Nikoli Jokicia oraz Michaela Portera Jr. teraz kontuzji nabawił się PJ Dozier. Prognozy dla skrzydłowego nie są zbyt obiecujące.


Niefortunna sytuacja miała miejsce w ostatniej minucie pierwszej kwarty spotkania przeciwko Portland Trail Blazers. Dozier przy próbie zakończenia penetracji layupem trafił na przeszkodę w postaci Cody’ego Zellera. Po „odbiciu się” od środkowego zawodnik Nuggets całym ciężarem spadł na lewą nogę, która wygięła się w nienaturalny sposób.

W obozie ekipy z Denver istnieje obawa, że 25-latek nabawił się naderwania więzadła krzyżowego. Oznaczałoby to, że wisi nad nim groźba pauzy nawet do końca obecnego sezonu. Przed zawodnikiem jednak bardziej specjalistyczne badania, które w najbliższych dniach powinny dać nam pełny obraz jego zdrowotnej sytuacji.

Dozier notuje w tym sezonie średnio 5.4 punktu, spędzając na parkiecie prawie 19 minut. W ostatnich tygodniach skrzydłowy pełnił wiele obowiązków, normalnie należących do kontuzjowanego gwiazdorskiego tercetu Nuggets, przez co zarówno jego rola w zespole, jak i ilość czasu spędzanego na parkiecie poszybowały gwałtownie w górę.

Nadal niewiemy kiedy spodziewać się powrotu do składu Nikoli Jokicia. Kontuzja nadgarstka Serba wykluczyła go już do tej pory z trzech kolejnych spotkań. Nuggets notują w tym momencie serię pięciu kolejnych porażek z rzędu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here