Problemy Luki Doncicia nie mają końca. Wiele wskazuje na to, że rozgrywający Dallas Mavericks opuści kilka kolejnych spotkań swojego zespołu.

Od początku sezonu Luka Doncić nie może odnaleźć swojego optymalnego rytmu, co przekłada się na nierówną grę Dallas Mavericks. Ekipa z Teksasu plasuje się na 7. miejscu w tabeli konferencji zachodniej z bilansem 13-13, ale podopieczni Jasona Kidda nie raz już udowadniali, że stać ich na zdecydowanie więcej. Problemem jest jednak niestabilna forma Doncicia i pojawiające się co jakiś czas kłopoty Kristapsa Porzingisa.

Choć Doncić ma swoje problemy, o których pisaliśmy już tutaj, to wciąż jest integralnym elementem układanki Jasona Kidda. Wszystko wskazuje jednak na to, że w tym tygodniu Mavs będą musieli radzić sobie bez swojego lidera. Amerykańskie media informują, że Słoweniec od około miesiąca odczuwa ból i dskomfort w lewej kostce, co może mieć bezpośredni wpływ na jego dyspozycje.

Doncić został już odsunięty od wczorajszego i dzisiejszego spotkania Mavericks. Mimo jego absencji Dallas bez większych problemów poradzili sobie z dużo niżej notowanymi Oklahoma City Thunder, choć Porzingis zdobył tylko 13 punktów. Na wysokości zadania stanęli jednak Jalen Brunson (18), Maxi Kleber (16) i Moses Brown (15). Dziś Mavs zmierzą się z kolei z również osłabionymi Charlotte Hornets.

Konkretna data powrotu 22-letniego Słoweńca stoi pod znakiem zapytania. Przed starciem z „Grzmotami” wystąpił on w 21 z 25 spotkań Mavericks. Lider Dallas notował dotychczas 25,6 punktu, 8 zbiórek, 8,5 asysty i 1 przechwyt na mecz, trafiając łącznie 44,7% wszystkich rzutów z gry, w tym zaledwie 32,6% zza łuku.

Jeżeli nie widzieliście jeszcze najnowszego Podcastu PROBASKET, tu możecie nadrobić zaległości!

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments