Jak poinformował Shams Charania z The Athletic, Lauri Markkanen z Cleveland Cavaliers oraz Jakob Poeltl z San Antonio Spurs objęci zostali protokołem zdrowotnym, co oznacza, że nie zobaczymy ich w najbliższym czasie na parkietach. To duży cios dla ich drużyn, zważając na problemy z kontuzjami w obozie Cavs oraz życiową formę podkoszowego Spurs.

Mimo że zespoły oficjalnie tego nie ogłosiły, objęcie protokołem zdrowotnym z pewnością oznacza podejrzenie zakażenia koronawirusem, czyli w praktyce otrzymanie pozytywnych wyników testów na COVID-19. Ta informacja dziwić może zwłaszcza w kontekście Fina, ze względu na fakt, że wszyscy gracze Cleveland Cavaliers są w pełni zaszczepieni.

Niedostępność Markkanena oznacza dla Cavaliers kolejny duży problem kadrowy pod obręczą. Przypomnijmy, że na kwarantannie przebywa również Kevin Love, który w ostatnich dniach także otrzymał pozytywny wynik testu. Trener Bickerstaff z pewnością będzie zmuszony do rezygnacji z autorskiego, świetnie sprawdzającego się pomysłu gry z Ewanem Mobley’em i Jarettem Allenem w podstawowej piątce.

Tak samo brak Poeltla będzie dla Spurs niezwykle trudny do zrekompensowania. Podstawowy center zespołu notuje w tym sezonie średnio prawie 14 punktów oraz 10 zbiórek na mecz, kompetentnie wywiązując się z zadań po obu stronach parkietu, czyli dając drużynie to, co trener Gregg Popovich lubi najbardziej.

Jak długo nie zobaczymy obu zawodników na boisku? Z najnowszych informacji podanych przez Adriana Wojnarowskiego z ESPN wynika, że dla zawodników, którzy otrzymali pozytywny wynik testu, są jedynie dwie drogi do powrotu do gry. Pierwszą, lecz bardziej długotrwałą jest odbycie 10-dniowej kwarantanny od momentu ostatniego „dodatniego” badania z krwi lub ustąpienia objawów. Drugą jest natomiast wykonanie dwóch testów w odstępie minimum 24 godzin od siebie. Oczywiście oba muszą dać wynik negatywny. Ponadto, najnowsze wytyczne ligi mówią, że każdy gracz, który zmagał się z jakimikolwiek objawami, zobowiązany jest, jeszcze przed powrotem do gry, do odbycia dodatkowych badań kardiologicznych.

NAJNOWSZY PODCAST PROBASKET:

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments